Sinusi su povezani sa nosem preko uzanih otvora kroz koje izlazi sluz iz sinusa a ulazi va...
Dr Dušanka Milošević je specijalista otorinolaringologije.
Radi sa odraslima i sa decom.
Čuvena po operacijama nosa i funkcionalnoj i estetskoj hirurgiji nosa i funkcionalnoj endoskopskoj hirurgiji sinusa. Iz ovih oblasti se usavršavala u Srbiji, Nemačkoj, Češkoj, Italiji, Grčkoj i Austriji.
Radi u Klinici za uho, nos i grlo u Kliničko bolničkom centru Zvezdara u Beogradu (KBC Zvezdara).
Uža oblast interesovanja doktorke je rinosinusologija, koja podrazumeva konzervativno i hiruško lečenje nosa i sinusa.
Dr Milošević odbranila je magistarsku tezu pod naslovom "Klinički značaj vazomotornih agenasa u nealergijskom rinitisu" i doktorsku disertaciju pod naslovom "Klinički značaj rinoprovokacionog testa u perenialnom nealergijskom rinitisu."
Zvanje primariusa je stekla 2003. godine.
Od 2004. godine je član Medical Science Monitor International Reviwers Panel-a i Evropskog udruženja rinologa (ERS).
Dr Dušanka Milošević autor je 12 radova objavljenih u naučnim časopisima i 50 radova prezentovanih na kongresima.
Na Stetoskop.info sajtu odgovara na pitanja vezana za ORL, alergologiju i plastičnu hirurgiju. Do sada je odgovorila na 5000 pitanja pacijenata, što je svrstava u najaktivnije članove sekcije Pitajte doktora.
Pregled kod prim. dr Dušanke Milošević zakažite pozivom na broj telefona 063/687-463.

Dobar dan,radili smo detetu bris nosa i grla,bris nosa je uredan u brisu grla je izolovana bakterija pseudomonija,30% vise od normalne flore.Dete nema nikakve probleme ni sa grlom ni sa usima,ima dobar imunitet tako da nemam problema ni sa prehladama.Koji je uzrocnik ove bakterije i da li ju je moguce odstraniti.Doktor izbegava da mu prepise antibiotike jer mi je rekao ako je dete dobrog opsteg stanja i nema nikakve tegobe da antibiotik nije potreban.Procitala sam razne verzije u vezi ove bakterije i nije mi nimalo svejedno sto mu je pronadjena u grlu,s obzirom da je karakterisu kao jako opasnu bakteriju i da ju je tesko izleciti?
Mi lecimo decu a ne briseve. Dete koje nema nikakve tegobe zasto bi dobijalo antibiotik?