Sinusi su povezani sa nosem preko uzanih otvora kroz koje izlazi sluz iz sinusa a ulazi va...
Dr Dušanka Milošević je specijalista otorinolaringologije.
Radi sa odraslima i sa decom.
Čuvena po operacijama nosa i funkcionalnoj i estetskoj hirurgiji nosa i funkcionalnoj endoskopskoj hirurgiji sinusa. Iz ovih oblasti se usavršavala u Srbiji, Nemačkoj, Češkoj, Italiji, Grčkoj i Austriji.
Radi u Klinici za uho, nos i grlo u Kliničko bolničkom centru Zvezdara u Beogradu (KBC Zvezdara).
Uža oblast interesovanja doktorke je rinosinusologija, koja podrazumeva konzervativno i hiruško lečenje nosa i sinusa.
Dr Milošević odbranila je magistarsku tezu pod naslovom "Klinički značaj vazomotornih agenasa u nealergijskom rinitisu" i doktorsku disertaciju pod naslovom "Klinički značaj rinoprovokacionog testa u perenialnom nealergijskom rinitisu."
Zvanje primariusa je stekla 2003. godine.
Od 2004. godine je član Medical Science Monitor International Reviwers Panel-a i Evropskog udruženja rinologa (ERS).
Dr Dušanka Milošević autor je 12 radova objavljenih u naučnim časopisima i 50 radova prezentovanih na kongresima.
Na Stetoskop.info sajtu odgovara na pitanja vezana za ORL, alergologiju i plastičnu hirurgiju. Do sada je odgovorila na 5000 pitanja pacijenata, što je svrstava u najaktivnije članove sekcije Pitajte doktora.
Pregled kod prim. dr Dušanke Milošević zakažite pozivom na broj telefona 063/687-463.

Zbog zapušenog nosa ili ti nekih kanala koji vode do uha može biti osećaj zapušenog uha duži period (godinu dana). Doktor kaže da je u pitanju nos pa zbog toga je osećaj u uhu, al da je uho potpuno zdravo i audiometrija i timpanometrija i svi pregledi, sve je okej, a meni je osećaj u uhu uvek tu kao da je zapušeno ili da nešto tu ima ili odzvanja ne znam kako da objasnim. Nekad posle bazena se zapuši još jače, tj. jače osećam to levo uho pa se posle smanji i bude isto onako al od toga manje ne ide.. Koristila sam razne kapi i svašta, još uvek je isto, doktor kaže da odem na more možda ili ima neka laserska intervencija paljenje sinusa. Šta vi mislite, da li može da zbog nosa ili je nešto drugo, ima li još neka varijanta da se uradi, neki savet?
Potrebno je da uradite skener paranazalnih sinusa bez kontrasta - koronalni i aksijalni preseci - pre bilo kakve odluke za dalje lečenje.