Sinusi su povezani sa nosem preko uzanih otvora kroz koje izlazi sluz iz sinusa a ulazi va...
Dr Dušanka Milošević je specijalista otorinolaringologije.
Radi sa odraslima i sa decom.
Čuvena po operacijama nosa i funkcionalnoj i estetskoj hirurgiji nosa i funkcionalnoj endoskopskoj hirurgiji sinusa. Iz ovih oblasti se usavršavala u Srbiji, Nemačkoj, Češkoj, Italiji, Grčkoj i Austriji.
Radi u Klinici za uho, nos i grlo u Kliničko bolničkom centru Zvezdara u Beogradu (KBC Zvezdara).
Uža oblast interesovanja doktorke je rinosinusologija, koja podrazumeva konzervativno i hiruško lečenje nosa i sinusa.
Dr Milošević odbranila je magistarsku tezu pod naslovom "Klinički značaj vazomotornih agenasa u nealergijskom rinitisu" i doktorsku disertaciju pod naslovom "Klinički značaj rinoprovokacionog testa u perenialnom nealergijskom rinitisu."
Zvanje primariusa je stekla 2003. godine.
Od 2004. godine je član Medical Science Monitor International Reviwers Panel-a i Evropskog udruženja rinologa (ERS).
Dr Dušanka Milošević autor je 12 radova objavljenih u naučnim časopisima i 50 radova prezentovanih na kongresima.
Na Stetoskop.info sajtu odgovara na pitanja vezana za ORL, alergologiju i plastičnu hirurgiju. Do sada je odgovorila na 5000 pitanja pacijenata, što je svrstava u najaktivnije članove sekcije Pitajte doktora.
Pregled kod prim. dr Dušanke Milošević zakažite pozivom na broj telefona 063/687-463.

Dobar dan.Zovem se NIkola,imam 27 godina. Imam svakodnevne glavobolje. Bol se manifestuje u zadnjem delu glave i oko usiju,i vrat. Isao sam kod kiroprakticara na pregled.Mislio sam da je bol uzrokovan zbog ledja i vrata jer sam imao problem pre 3 meseca sa ledjima i glavoboljama. Medjutim on mi je namestio sve zglobove,kicmu i vrat i rekao da cu osetiti olaksanje ali da vecima tih bolova dolazi zbog sinusa.. Idem da odradim rtg paranazalnih supljina ovih dana. Pominjao mi je da se mozda radi i o mom srednjem uhu. Medjutim sto se tice sinusa,meni ne curi nos. nikada.Zacepljem bude ali nikada ne curi,kada stavim kapi za nos,olaksa mi se disanje ali u sustini nista ne izbacim. Tako da mozda nije rec o sinusima...
Jos jedna stvaar...Gotovo da nemam potrebe da cistim cerumen iz usiju..Ranije sam ga imao u normalnim kolicinama,a sada kao da je uvek cisto uho...To mi nije jasno....
Ne treba da snimas rentgen sinusa. Ta vrsta snimka nije dovoljno koristna. Prvo treba pregled otorinolaringologa a ako treba nesto snimati to je skener sinusa.