Sinusi su povezani sa nosem preko uzanih otvora kroz koje izlazi sluz iz sinusa a ulazi va...
Dr Dušanka Milošević je specijalista otorinolaringologije.
Radi sa odraslima i sa decom.
Čuvena po operacijama nosa i funkcionalnoj i estetskoj hirurgiji nosa i funkcionalnoj endoskopskoj hirurgiji sinusa. Iz ovih oblasti se usavršavala u Srbiji, Nemačkoj, Češkoj, Italiji, Grčkoj i Austriji.
Radi u Klinici za uho, nos i grlo u Kliničko bolničkom centru Zvezdara u Beogradu (KBC Zvezdara).
Uža oblast interesovanja doktorke je rinosinusologija, koja podrazumeva konzervativno i hiruško lečenje nosa i sinusa.
Dr Milošević odbranila je magistarsku tezu pod naslovom "Klinički značaj vazomotornih agenasa u nealergijskom rinitisu" i doktorsku disertaciju pod naslovom "Klinički značaj rinoprovokacionog testa u perenialnom nealergijskom rinitisu."
Zvanje primariusa je stekla 2003. godine.
Od 2004. godine je član Medical Science Monitor International Reviwers Panel-a i Evropskog udruženja rinologa (ERS).
Dr Dušanka Milošević autor je 12 radova objavljenih u naučnim časopisima i 50 radova prezentovanih na kongresima.
Na Stetoskop.info sajtu odgovara na pitanja vezana za ORL, alergologiju i plastičnu hirurgiju. Do sada je odgovorila na 5000 pitanja pacijenata, što je svrstava u najaktivnije članove sekcije Pitajte doktora.
Pregled kod prim. dr Dušanke Milošević zakažite pozivom na broj telefona 063/687-463.

Postovana,
Nakon prelezavanja covida pa odmah nakon toga neki drugi virus(to je bilo pre 2 i po godine) ja imam sve vreme punocu u usima,kao otecenost svega iznutra kao da imam lepak,nos ima blokadu negde iznutra u korenu,a nikad nemam curenje i sluz,u usima stalno pucketa i krcka i imam pritisak,imam periode pogorsanja kada se sve to pojaca i onda dobijem i punocu i tezinu u glavi i zanosenje/vrtoglavice.Probala sam sve terapije za bakt.infekcije,steroidne sprejeve, antihistaminike,svaki dan Valsava manevar itd.Alergolog kaze nije alergijski(radila testove),svaki orl mi je rekao sve ok audiometrija,timpanometrija. Ja znam i osecam da je neka inflamacija i citam da je cesta nakon kovida,neki moji poznanici u inostranstvu su to resili/olaksali balon dilatacijom eustahijevih tuba sto se kod nas ne radi. Koju dijagnostiku moram da odradim, skener? Znam da je magnetna sa kontrastom merodavnija ali ja ne smem kontrast zbog losih reakcija.Pomozite molim vas,mucim se treca godina.
Uradite Ct paranazalnih sinusa bez kontrasta /koronalni i aksijalni preseci/. U medjuvremenu uzmite Imunobeta Forte 1 x 1 kesicu rastvorite u pola case vode i nastvite sa Imunobeta caps 1 x 1 capsulu na dan. U nos prskajte Rinopanteina sprej 2 x 2 spreja u svaku nozdrvu.