Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
Prof. dr Đorđe Jevtović - Specijalista infektologije

Prof. dr Đorđe Jevtović

Specijalista infektologije

O lekaru

Prof. dr Đorđe Jevtović, rođen 1953. godine u Beogradu, lekar-infektolog. Profesor je Medicinskog fakulteta i načelnik centra za HIV na Klinici za infektologiju i tropske bolesti u Beogradu. Dr Jevtović je objavio 208 publikacija kojima su obuhvaćene različite oblasti infektologije.

Prof. dr Đorđe Jevtović je u penziji.

O lekaru

Prof. dr Đorđe Jevtović, rođen 1953. godine u Beogradu, lekar-infektolog. Profesor je Medicinskog fakulteta i načelnik centra za HIV na Klinici za infektologiju i tropske bolesti u Beogradu. Dr Jevtović je objavio 208 publikacija kojima su obuhvaćene različite oblasti infektologije.

Prof. dr Đorđe Jevtović je u penziji.

Više informacija

Specijalizacija

Infektologija

Grad

Beograd

Jezici

  • Srpski

  • Engleski

Obrazovanje

Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu

Osnovne studije.

Radno Iskustvo

Medicinski fakultet Beograd

Profesor.

Klinika za infektologiju i tropske bolesti u Beogradu

Načelnik centra za HIV.

Pitajte doktora ili Stetoskop

Broj odgovorenih pitanja: 6054

  1. Da li je potrebno prilikom prvog puta koristiti pilule ili je kondom dovoljan? I kako se koriste pilule i koje bi trebalo koristiti na osnovu godista?

    Odgovoreno: 26. 01. 2019.
    • Prof. dr Đorđe Jevtović

      kondom je dovoljan

  1. Molim vas ako mozete da mi objasnite neke stvari, imam sina starog 1mesec u bolnici na detskoj klinici u skoplju njemu je prvo ustanovljen bakterijski meningitis, a potom da je dobio infekciju mozga, tj da je infekcija krvi (meningitis) presla na mozak. Meni doktori kazu da moj sin pokazuje dobre znake tj, pije, spava, nema temperaturu, i kazu da ce se najverovatnije izleciti, naravno rekli su mi da ce terapija trajati oko 1mesec, on vec 7dana lezi u bolnici sa majkom. Pa mene interesuje dali je moguce da ova infekcija (virus) ostavi posledice na dete, dali je moguce izlecenje bez posledica kako kazu meni doktori, posto pokazuje za sada dobre znake? Hvala unapred!

    Odgovoreno: 26. 01. 2019.
    • Prof. dr Đorđe Jevtović

      moguće je izlečenje bez posledica

  1. Imam decaka od 2 godine i 8 meseci, pre 3 nedelje su mu se strasno uvecale zlezde iza uha (bile su velicine pesnice odraslog coveka) i dobio je temperaturu preko 39, vodili smo ga kod orl po uputu pedijatra koji nam je rekao da dete ima jako zapaljenje grla, krajnika i zdrela ali da sumnja da ima mononukleozu. Otisli smo na infektivnu kliniku, uradjene su mu transeminaze, privatno smo uradili eho abdomena, svi nalazi su pokazali da je mononukleoza, transeminaze su bile dosta visoke, jetra i slezina blago uvecane. Po uputu infektologa uradili smo analizu na epstain barr virus i dva puta u roku od nedelju dana rezultat je bio negativan. Da li je moguce da dete ipak ima mononukleozu a da se antitela pojave kasnije i sta bi po vasem misljenju trebalo uraditi? Hvala unapred

    Odgovoreno: 26. 01. 2019.
    • Prof. dr Đorđe Jevtović

      kod bea mononukleozni sindrom izaziva HHV7 i HHV6, proći ćespontano

  1. Postovani vec 2 godine imam problema sa povisenim bilirubinima, 25. 02. 2010 dobio sam osipe po kozi, vadio sam krv i imao sam povisen bilirubin 37. 4, s. E. 4/8, iz svrljiga su me poslali u nis na infektivno i specijalista infektolog mi je da dijetu, rekao da pijem portolak i aerius, navodno neko trovanje hranom (posto sam predhodnih dana jeo uglavnom sukomesnate proizvode) , 20. 10. 2010 radio sam ultrazvuk jetre, zucne kese, pankreasa i bubrega i rezultati su mi bili dobri, 28. 10. 2011 bilirubin mi je bio 27. 3, s. E. 2/5, ali danas sam proveravao krvnu sliku 27. 09. 2012 i bilirubin mi je 44. 2, s. E. 2/5, na svim dosadasnjim nalazima sve druge vrednosti su mi bile dobre osim bilirubina, nemam nikakve mucnine, ni bolove, osim nadutosti u stomaku i gasova, a i beonjace su mi malo zuckaste, da naglasim da sam prilikom zadnjeg davanja krvi imao prehladu (bolelo me grlo) i pio sam ospomax. Imam 23 godine, 183cm i 95kg?

    Odgovoreno: 26. 01. 2019.
    • Prof. dr Đorđe Jevtović

      nemoguća je dijagnoza bez pregleda

  1. Moji problemi su poceli 2009 godine kada sam se jako prehladila i dobila neverovatne doze antibiotika koji su mi po mom misljenju napravili haos, zavrsila sam na bolovanju. Sve je bilo ok posle dve nedelje ali pocelo je peckanje u predelu donjeg stomaka i vagine, zeludac me je boleo stalno, neki tupi bol. . . . Ali jos jedan veci problem pri odnosu sa suprugom osecala sam bol u stomaku i na (usnicama vagine i analnom otvoru) a imuz je poceo osecati peckanje. Otisla sam kod ginekologa dao mi je, vaginalete i rekao da je to normalno i da mora da boli ponekad pri odnosu. . Uglavnom rekao je da su gljivice i da ja i muz dobijemo injekcije pa onda neku turu lekova. . . Sve je to bolo podnosljivo, to boli, zeludac boli ja trpim, muz trpi ali pre mesec dana muz se toliko razboleo od tih gljivica, penis mu je bio sav u krastama, sad je dosao sebi ali i dalje nema odnosa mene i dalje pecka i njega takodje. . . . . . Molim vas za savet i odgovor

    Odgovoreno: 26. 01. 2019.
    • Prof. dr Đorđe Jevtović

      nemoguća je dijagnoza bez pregleda

Prikazano 4811-4815 od ukupno 6054 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460