Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
Prof. dr Đorđe Jevtović - Specijalista infektologije

Prof. dr Đorđe Jevtović

Specijalista infektologije

O lekaru

Prof. dr Đorđe Jevtović, rođen 1953. godine u Beogradu, lekar-infektolog. Profesor je Medicinskog fakulteta i načelnik centra za HIV na Klinici za infektologiju i tropske bolesti u Beogradu. Dr Jevtović je objavio 208 publikacija kojima su obuhvaćene različite oblasti infektologije.

Prof. dr Đorđe Jevtović je u penziji.

O lekaru

Prof. dr Đorđe Jevtović, rođen 1953. godine u Beogradu, lekar-infektolog. Profesor je Medicinskog fakulteta i načelnik centra za HIV na Klinici za infektologiju i tropske bolesti u Beogradu. Dr Jevtović je objavio 208 publikacija kojima su obuhvaćene različite oblasti infektologije.

Prof. dr Đorđe Jevtović je u penziji.

Više informacija

Specijalizacija

Infektologija

Grad

Beograd

Jezici

  • Srpski

  • Engleski

Obrazovanje

Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu

Osnovne studije.

Radno Iskustvo

Medicinski fakultet Beograd

Profesor.

Klinika za infektologiju i tropske bolesti u Beogradu

Načelnik centra za HIV.

Pitajte doktora ili Stetoskop

Broj odgovorenih pitanja: 6054

  1. Postovani doktore, Da li je pri HBs Ag negativnom rezultatu potrebno raditi dalje analize poput anti Hbc anti hbs i tako dalje ako sumnjam na hepatitis?

    Odgovoreno: 01. 04. 2022.
    • Prof. dr Đorđe Jevtović

      ako se sumnja na B hepatitis, nije potrebno ništa drugo, budući da nema B hepatitisa bez povišenog HBsAg

  1. Poštovani Dok ne prodje vikend i odlazak kod dr, potrebno mišljenje. 19.03 dobijam visoku temp. Posle vikenda odlazim u covid, test negativan a ks loša. Le 14.5 Gra 12. 1 %Lym 13 nisko %Gra 82.9 visoko Urea 2.18 nisko Ast 141.3 Alt 153.1 Fe 1.6 nisko Crp 19.5. Imala totalno istu ks i okt meseca samo su enzimi bili 2,5 puta veći. Testirala se na hepatitis B i C, negativna. Odradila uzv celog abdomena, sve ok, nema pat promena, jetra funkcionalna. Medjutim nakon temp koja isla do 39.8 i nije htela mnogo da spadne, posle 4 dana ona opada i od tada do danas imala svaki dan u poslepodnevnim časovima temp do 37.4. Medjutim jutros se budim sa temp 37.4 i evo za dva sta porasla na 37.7. Šta se tu dešava, da li ova temp ima veze sa jetrom ili.... Trazicu uput za dalje ispitivanje jetre ali me stvarno brine što imam ovoliko dugo temp pa koja još danas i raste.

    Odgovoreno: 01. 04. 2022.
    • Prof. dr Đorđe Jevtović

      ipak vam je potrebna detaljna anamneza, uključujući epidemiološku anketu, potom fizikalni pregled kod infektologa,i dodatne laboratorijske analize. Do tada samo antipiretik, po potrebi

  1. Poštovani,prošle godine u julu mi je dijagnostikovana lajmska bolest.Nakon terapije su se simptomi povukli i rezultati IGM i IGG su bili negativni.Od pre mesec dana su mi ponovo počele tegobe,Elisa IGM i IGG pozitivno,Westwn blot IGM pozitivno(ospc i p 41).Bole me zglobovi,imam glavobolje,umor,malaksalost,ponekad temperaturu do 37,2,aritmije.Šta bi ste mi savetovali dalje?

    Odgovoreno: 30. 03. 2022.
    • Prof. dr Đorđe Jevtović

      moguće je da se desila reinfekcija, ipak idite kod infektologa na pregled

  1. Postovanje doktore! Radio sam markere na Hepatitis b: hbs ag-negativan anti hbs-negativan anti Hbc ukupni-negativan. (markere sam radio pre godinu dana a rizican odnos sam imao 2007). Medjutim, Pre nekoliko dana ovakav tekst sam nasao na netu, citiracu: "Pored opisanog "klasičnog" HBV, poznata je i posebna varijanta virusa, nazvana HBV-2 i njega kara￾kteriše da ne indukuje sintezu antitela anti-HBc i anti-HBe. Varijanta HBV-2 javlja se kao rezultat strukturnih promena HBV" Moje pitanje je: da li je ovo tačno pa da ipak imam infekciju bez obzira na negativne markere? Hvala Vam najlepse, oprostite na vremenu.

    Odgovoreno: 30. 03. 2022.
    • Prof. dr Đorđe Jevtović

      nije tačno

  1. Poštovani profesore, imam 22 godine i jedno pitanje koje nije iz vaše oblasti ali na ovom sajtu neurolozi nisu trenutko aktivni pa da Vam postavim pitanje možda ste se nekad susreli sa ovim. Moj problem je u tome što godinu dana imam problema sa igranjem mišića koje je ono svakodnevno. Na početku je igranje mišića bilo pre svega u listovima, i na nozi kao i na delu u kome se meri puls na ruci, povremeno se zna javiti i na leđima. Međutim u poslednje vreme meni igraju mišići na levoj i desnoj strani stomaka i ono što me najviše brine je to što se zna desiti da mi igra mišić oko srca u tom delu gde je srce jednostavno primetim fascikulacije odnosno to podrhtavanje pa me zanima da li to znači da mi srce igra i da li je to uopšte moguće. Kada je sve to počelo uplasio sam se da nemam Als jer sam inače mršav ali nemam neku slabost niti nespretnost. Otišao sam kod neurologa odradio krvnu sliku koja je bila uredna i rekla na osnovu pregleda da joj ne deluje da imam atrofije i poslala me kući. Nakon toga sam ja sam odradio kardioloske preglede jer mi igra mišić oko srca znaci ne ubrzan puls nego baš ono trza i to traje nekoliko sekundi tipa 3 i onda stane. Odradio sam ekg, holter, test opterećenja,nosio holter ultra zvuk srca i to je sve bilo u redno mada tada nisam primetio da ovaj deo trza. U toku tih trzaja nemam bolova, nesvestica itd. Moram dodati da sam onako često pod stresom ali mi se ovo dešava i kada nisam. Pošto se neulog ovim problemom očigledno ne bavi dovoljno koju dijagnostiku da ja sam od nje tražim da bi video u čemu je problem. Iz krvne slike imam samo nedostatak vitamina D što ne verujem da može biti povezamo sa ovim. Hvala na odgovoru, pozdrac.

    Odgovoreno: 30. 03. 2022.
    • Prof. dr Đorđe Jevtović

      delue kao psihosomatska siptomatologija. očigledno je srce zdravo, a i neurološki pregled nije ništa otkrio.

Prikazano 3086-3090 od ukupno 6054 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460