Za zakazivanje telefonskim putem pozovite 063/687-460 Za zakazivanje telefonskim putem 063/687-460
Prof. dr Đorđe Jevtović - Specijalista infektologije

Prof. dr Đorđe Jevtović

Specijalista infektologije

O lekaru

Prof. dr Đorđe Jevtović, rođen 1953. godine u Beogradu, lekar-infektolog. Profesor je Medicinskog fakulteta i načelnik centra za HIV na Klinici za infektologiju i tropske bolesti u Beogradu. Dr Jevtović je objavio 208 publikacija kojima su obuhvaćene različite oblasti infektologije.

Prof. dr Đorđe Jevtović je u penziji.

O lekaru

Prof. dr Đorđe Jevtović, rođen 1953. godine u Beogradu, lekar-infektolog. Profesor je Medicinskog fakulteta i načelnik centra za HIV na Klinici za infektologiju i tropske bolesti u Beogradu. Dr Jevtović je objavio 208 publikacija kojima su obuhvaćene različite oblasti infektologije.

Prof. dr Đorđe Jevtović je u penziji.

Više informacija

Specijalizacija

Infektologija

Grad

Beograd

Jezici

  • Srpski

  • Engleski

Obrazovanje

Medicinski fakultet Univerziteta u Beogradu

Osnovne studije.

Radno Iskustvo

Medicinski fakultet Beograd

Profesor.

Klinika za infektologiju i tropske bolesti u Beogradu

Načelnik centra za HIV.

Pitajte doktora ili Stetoskop

Broj odgovorenih pitanja: 6054

  1. Molim vas da mi što pre odgovorite, jer sam prilično preplašena. Radim u med. laboratoriji i prilikom rada sam menjala rukavice i kada sam skinula jedne i oprala ruke i krenula da stavljam druge primetila sam ranicu na ruci-kao ogrebotinu. Kada sam stisnula prst krenula je krv, a ja uopšte nisam primetila kada sam se povredila. Inače nisam radila sa iglama već samo sa pipetom i plastičnim nastavcima pa sam se možda sa njim ubola. Moje pitanje tačnije glasi -da li je moguće da se zarazim hepatitisom c preko seruma pacijenta ako se tako malo povredim. Inače sam čitala neke radove u kojima sam pročitala da je ipak potrebno ubosti se šupljom iglom koja ima sadržaj pune krvi i kada najranije mogu da se testiram.
    Hvala

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Prof. dr Đorđe Jevtović
      Poštovani,
      ipak se tstirajte na hcv antitela. Sada i za dva meseca
      Pozdrav
  1. Da li infektivna mononukleoza može da se dobije više puta?

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Prof. dr Đorđe Jevtović
      Poštovani,
      ne može, ali može nešto nalik a to mogu biti cmv infekcija, toksoplazmozaHIV
      Pozdrav
  1. U mojoj stolici, nakon sanitarnog pregleda, konstatovano je da imam salmonelu, s tim što sam ja, kako su mi rekli, zdrav kliconoša jer nemam nikakvih tegoba. Možete li da mi date savet koja je terapija najefikasnija, mada sam ja dobila antibiogram i već pijem sinacilin kapsule po 2 od 500mg na 12 sati.
    Pozdrav

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Prof. dr Đorđe Jevtović
      Poštovani,
      uzimajte taj lek 7 dana
      Pozdrav
  1. Dobro veče,
    pišem iz zapadne Afrike, gde se nalazim već duže vremena. Pre nekoliko dana počeo sam da osećam nešto nalik blagom svrabu, a zatim i peckanju u vrsnom delu penisa. Nemam nikakve bolove prilikom mokrenja niti u ostalim delovima tela. Postoji samo nešto nalik osećaju da nešto polako ističe iz polnog organa, ali kada pogledam, vidim da nema nikakvog sekreta, ni tokom dana ni tokom noći. Radim kao hemijski inženjer na jednom gasnom postrojenju duboko u džungli, i mere zdravstvene zaštite su ovde zaista minimalne - serumi protiv ujeda zmija, antimalarici, osnovne vakcine za tropsko podneblje (žuta groznica, typhoid, hepatitis i sl.) , ne postoji mesto na kojem bi se mogla izvršiti neka ozbiljnija testiranja. Jedino što smo mogli da proverimo bio je test mokraće koji je pokazao da u njoj nema belih krvnih zrnaca, na osnovu čega je lekar (ili vrač, djavo bi ga znao šta je) zaključio da "nema nikakve infekcije" :-) ovde sam u par navrata imao nešto što bi se uslovno moglo nazvati seksualnim odnosom - u pitanju je bio neposredni dodir (dugotrajniji) izmedju mog polnog organa i polnog organa te devojke, afrikanke, ali bez penetracije. Jedino što sam ovde uspeo da nabavim jeste antibiotik bactiflox (ciprofloxacin), koji sam počeo da pijem pre 3 dana - po preporuci kolega koji su imali slična iskustva i simptome, što je uvek davalo dobre rezultate. Džunglu ću moći da napustim tek početkom jula, i tek tada bi bilo moguće izvršiti neke bakteriološke testove. Da li mi možete dati neki savet, i da li ste imali iskustva sa sličnim simptomima?
    Unapred hvala,
    Vladimir

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Prof. dr Đorđe Jevtović
      Poštovani,
      izgleda da imate uretritis, a Ciprofloksain je dobar lek za to 500mg na 12 h 10-15 dana
      Pozdrav
  1. Moj sin (18 godina) je imao jaku upalu grla, bez temperature. Rezultati KS i biohemije su u redu. Na infektivnoj klinici urađen test na monoklueozu. Rezultati: ebv igm neg. Igg 1/160 a paul bunell davidson 1/10. UZ stomaka urađen ok. Slezina promera 123mm, tr 44m moj sin ne shvata ozbiljno i ne znam prosto kako da mu objasnim šta je mononukleoza. A nekoliko njegovih drugova je imalo infekciju. Kako se uopšte ponašati, kako mu objasniti i da li to znači da je virus protročao kroz njega ili ima tendenciju rasta. Hvala puno.
    Snežana, majka.

    Odgovoreno: 09. 06. 2009.
    • Prof. dr Đorđe Jevtović
      Poštovana,
      dete sada nema mononukleozu, a imao je nekada ranije tu akutnu fazu EBV infekcije, kao i sva deca, ili bar većina. Virus se lako i često širi među decom i omladinom.
      Pozdrav

Prikazano 5871-5875 od ukupno 6054 pitanja

ZAKAZIVANJE 063/687-460