Tegobe u viličnom zglobu su vrlo neprijatne (pored čestog bola pacijenti se žale i na „puc...
Dr Bojan Pejaković je specijalista maksilofacijalne hirurgije u Novom Sadu sa višegodišnjim iskustvom u radu sa pacijentima, zaposlen u Klinici za maksilofacijalnu hirurgiju Kliničkog centra Vojvodine. Tokom specijalizacije, osim onkologije i traumatologije, posebno se posvetio dijagnostičkom ultrazvuku regije glave i vrata, završivši prestižnu “Jugoslovensku školu ultrazvuka” i više kurseva kontinuirane medicinske edukacije (KME) u zemlji i inostranstvu.
U svakodnevnoj praksi dr Pejaković obavlja:
- hirurške intervencije u regiji glave i vrata,
- lečenje povreda vilice i lica,
- rekonstruktivne operacije nakon trauma i tumora,
- dijagnostički ultrazvuk glave i vrata,
- estetske i funkcionalne korekcije maksilofacijalnog područja,
- oralne i maksilofacijalne biopsije.
Simptomi i stanja zbog kojih se pacijenti najčešće javljaju:
- bol, otok ili hematomi lica i vilice,
- deformiteti lica nakon trauma,
- otežano otvaranje usta ili problemi sa zagrizom,
- promene ili tumori u regiji glave i vrata,
- otežano gutanje ili govor,
- povrede zuba i okolnih struktura.
Dr Pejaković pristupa svakom pacijentu sa posebnom pažnjom, kombinujući dijagnostičke metode i individualizovane terapijske planove, sa ciljem očuvanja funkcionalnosti i estetike lica, uz kontinuirano praćenje rezultata i edukaciju pacijenata o nezi i rehabilitaciji.
Pregled kod dr Bojana Pejakovića možete zakazati putem Stetoskop.info sajta ili pozivom na broj 063/687-447.

Postovani ,imam pitanje sestra je stavila navlake na 21 22 i 23 od trenutka kada je stomatolog stavio masu za potpuno fiksiranje istih ima bolove 6 meseci,bili smo na ct PNS I rentgenskom snimku na maksilofacijalnoj nista nisu uocili niti promena niti bilo kakavih oboljenja ,ali sestra idalje ima bolove u riodermu i donjoj vilici osecaj trnjenja kocenja vilice devojka se ubija lekovima analgeticima i sedativima jer ne moze da smiri bolove da li postoji nekakva mogucnost da se uputi kod koga bi trebalo jer mi ne znamo vise kome gde sta ....nije moguce da ne postoji nacin da se resi i da se konstatuje odakle dolazi bol i kako da se leci molim vas odgovorite mi sto pre ,jer kod gore navedenih lekara nikakvu vrstu pomoci nismo dobili cak ni izvestaj
bez pregleda se ne mogu izjasniti.