Tegobe u viličnom zglobu su vrlo neprijatne (pored čestog bola pacijenti se žale i na „puc...
Dr Bojan Pejaković je specijalista maksilofacijalne hirurgije u Novom Sadu sa višegodišnjim iskustvom u radu sa pacijentima, zaposlen u Klinici za maksilofacijalnu hirurgiju Kliničkog centra Vojvodine. Tokom specijalizacije, osim onkologije i traumatologije, posebno se posvetio dijagnostičkom ultrazvuku regije glave i vrata, završivši prestižnu “Jugoslovensku školu ultrazvuka” i više kurseva kontinuirane medicinske edukacije (KME) u zemlji i inostranstvu.
U svakodnevnoj praksi dr Pejaković obavlja:
- hirurške intervencije u regiji glave i vrata,
- lečenje povreda vilice i lica,
- rekonstruktivne operacije nakon trauma i tumora,
- dijagnostički ultrazvuk glave i vrata,
- estetske i funkcionalne korekcije maksilofacijalnog područja,
- oralne i maksilofacijalne biopsije.
Simptomi i stanja zbog kojih se pacijenti najčešće javljaju:
- bol, otok ili hematomi lica i vilice,
- deformiteti lica nakon trauma,
- otežano otvaranje usta ili problemi sa zagrizom,
- promene ili tumori u regiji glave i vrata,
- otežano gutanje ili govor,
- povrede zuba i okolnih struktura.
Dr Pejaković pristupa svakom pacijentu sa posebnom pažnjom, kombinujući dijagnostičke metode i individualizovane terapijske planove, sa ciljem očuvanja funkcionalnosti i estetike lica, uz kontinuirano praćenje rezultata i edukaciju pacijenata o nezi i rehabilitaciji.
Pregled kod dr Bojana Pejakovića možete zakazati putem Stetoskop.info sajta ili pozivom na broj 063/687-447.

Poštovani, pre par dana počela sam da dobijam pulsirajuće bolove na donjoj desnoj strani vilice, rekla bih izmedju šestice i sedmice. Bila sam na pregledu kod jednog zubara i nakon par minuta, rekao mi je da je u pitanju naslaga hrane izmedju ta dva zuba i dobila sam četkice za otklanjanje istih. Medjutim, moj bol ne prestaje ni nakon 4 dana posle pregleda. Zubi me ne bole kada ih kuckam niti osecam bol kada jedem. Ponekad me boli na tople napitke i bol se javlja najcesce u neizvesnim momentima u toku dala ili 5 minuta posle jela. Ne traje dugo, maksimalno 5 minuta po epizodama, ali je poprilicno intenzivna. Zanima me da li je možda upala desni? Kakav još problem može da bude?
najverovatnije je u pitanju parodontalni dzep, ali ne mogu tvrditi bez pregleda.