Tegobe u viličnom zglobu su vrlo neprijatne (pored čestog bola pacijenti se žale i na „puc...
Dr Bojan Pejaković je specijalista maksilofacijalne hirurgije u Novom Sadu sa višegodišnjim iskustvom u radu sa pacijentima, zaposlen u Klinici za maksilofacijalnu hirurgiju Kliničkog centra Vojvodine. Tokom specijalizacije, osim onkologije i traumatologije, posebno se posvetio dijagnostičkom ultrazvuku regije glave i vrata, završivši prestižnu “Jugoslovensku školu ultrazvuka” i više kurseva kontinuirane medicinske edukacije (KME) u zemlji i inostranstvu.
U svakodnevnoj praksi dr Pejaković obavlja:
- hirurške intervencije u regiji glave i vrata,
- lečenje povreda vilice i lica,
- rekonstruktivne operacije nakon trauma i tumora,
- dijagnostički ultrazvuk glave i vrata,
- estetske i funkcionalne korekcije maksilofacijalnog područja,
- oralne i maksilofacijalne biopsije.
Simptomi i stanja zbog kojih se pacijenti najčešće javljaju:
- bol, otok ili hematomi lica i vilice,
- deformiteti lica nakon trauma,
- otežano otvaranje usta ili problemi sa zagrizom,
- promene ili tumori u regiji glave i vrata,
- otežano gutanje ili govor,
- povrede zuba i okolnih struktura.
Dr Pejaković pristupa svakom pacijentu sa posebnom pažnjom, kombinujući dijagnostičke metode i individualizovane terapijske planove, sa ciljem očuvanja funkcionalnosti i estetike lica, uz kontinuirano praćenje rezultata i edukaciju pacijenata o nezi i rehabilitaciji.
Pregled kod dr Bojana Pejakovića možete zakazati putem Stetoskop.info sajta ili pozivom na broj 063/687-447.

Postovani ,da.li bih negdje mogla da Vam posaljem ct nalaz orbite.ct je uradjen deset.mjeseci posle povrede i twk tada uocena mala faktura orbite. Ja imam probleme i dalje,duple slike,neke cudne probleme otkako se to desilo.imam uput za bl ,jer ovde dr maksilofacijalni ne zna sta dalje,jer je kaze kasno za opwraciju,a ne bi je radio ni prije.imam komisiju 4.4 u bijeljini i samo me zanima da li se slazete sa.misljenjem ili postoji neka mogucnost poboljsanja problema i trebam doci u bl.zaista mi je finansijski tesko da dodjem.i da kazu nista,zato bih da.mi kazete treba li dadodjem ili ne.veliko hvala unapred
posaljite na mail [email protected].