Tegobe u viličnom zglobu su vrlo neprijatne (pored čestog bola pacijenti se žale i na „puc...
Dr Bojan Pejaković je specijalista maksilofacijalne hirurgije u Novom Sadu sa višegodišnjim iskustvom u radu sa pacijentima, zaposlen u Klinici za maksilofacijalnu hirurgiju Kliničkog centra Vojvodine. Tokom specijalizacije, osim onkologije i traumatologije, posebno se posvetio dijagnostičkom ultrazvuku regije glave i vrata, završivši prestižnu “Jugoslovensku školu ultrazvuka” i više kurseva kontinuirane medicinske edukacije (KME) u zemlji i inostranstvu.
U svakodnevnoj praksi dr Pejaković obavlja:
- hirurške intervencije u regiji glave i vrata,
- lečenje povreda vilice i lica,
- rekonstruktivne operacije nakon trauma i tumora,
- dijagnostički ultrazvuk glave i vrata,
- estetske i funkcionalne korekcije maksilofacijalnog područja,
- oralne i maksilofacijalne biopsije.
Simptomi i stanja zbog kojih se pacijenti najčešće javljaju:
- bol, otok ili hematomi lica i vilice,
- deformiteti lica nakon trauma,
- otežano otvaranje usta ili problemi sa zagrizom,
- promene ili tumori u regiji glave i vrata,
- otežano gutanje ili govor,
- povrede zuba i okolnih struktura.
Dr Pejaković pristupa svakom pacijentu sa posebnom pažnjom, kombinujući dijagnostičke metode i individualizovane terapijske planove, sa ciljem očuvanja funkcionalnosti i estetike lica, uz kontinuirano praćenje rezultata i edukaciju pacijenata o nezi i rehabilitaciji.
Pregled kod dr Bojana Pejakovića možete zakazati putem Stetoskop.info sajta ili pozivom na broj 063/687-447.

Poštovani,
Obraćam Vam se povodom jednog pitanja koje me muči. Stavila sam krunice, odnosno most jer su mi zubi bili u nepravilnom zagrižaju. Na donjoj sedmici, međutim, navlake nisu postavljene (odnosno ni na jednoj sedmici, ali jedna mi pravi problem). Donja sedmica je viša od ostalih zuba sada i pravi mi smetnje prilikom zagrižaja, a čini mi se da zbog nje zubi ne mogu lepo da nalegnu. Moje pitanje je, da li postoji mogućnost da se taj zub smanji brušenjem, a da ostane i dalje prirodan, dakle da se ne stave navlake na njega. Ukoliko nije moguće, da li je onda moguće njega smanjiti kad se stavi navlaka, i da li navlaka može da ide na jedan zub, s obzirom na to da je cela vilica u mostu,te je on sam. U prilogu Vam šaljem i sliku.
potrebno je da nadlezni lekar "uzubi" preostali zub, ima nacina. Obratite mu se, vase tegobe su ispravne i na mestu.