Tegobe u viličnom zglobu su vrlo neprijatne (pored čestog bola pacijenti se žale i na „puc...
Dr Bojan Pejaković je specijalista maksilofacijalne hirurgije u Novom Sadu sa višegodišnjim iskustvom u radu sa pacijentima, zaposlen u Klinici za maksilofacijalnu hirurgiju Kliničkog centra Vojvodine. Tokom specijalizacije, osim onkologije i traumatologije, posebno se posvetio dijagnostičkom ultrazvuku regije glave i vrata, završivši prestižnu “Jugoslovensku školu ultrazvuka” i više kurseva kontinuirane medicinske edukacije (KME) u zemlji i inostranstvu.
U svakodnevnoj praksi dr Pejaković obavlja:
- hirurške intervencije u regiji glave i vrata,
- lečenje povreda vilice i lica,
- rekonstruktivne operacije nakon trauma i tumora,
- dijagnostički ultrazvuk glave i vrata,
- estetske i funkcionalne korekcije maksilofacijalnog područja,
- oralne i maksilofacijalne biopsije.
Simptomi i stanja zbog kojih se pacijenti najčešće javljaju:
- bol, otok ili hematomi lica i vilice,
- deformiteti lica nakon trauma,
- otežano otvaranje usta ili problemi sa zagrizom,
- promene ili tumori u regiji glave i vrata,
- otežano gutanje ili govor,
- povrede zuba i okolnih struktura.
Dr Pejaković pristupa svakom pacijentu sa posebnom pažnjom, kombinujući dijagnostičke metode i individualizovane terapijske planove, sa ciljem očuvanja funkcionalnosti i estetike lica, uz kontinuirano praćenje rezultata i edukaciju pacijenata o nezi i rehabilitaciji.
Pregled kod dr Bojana Pejakovića možete zakazati putem Stetoskop.info sajta ili pozivom na broj 063/687-447.

Poštovani, dobio sam udarac u lice. Pojavile su mi se dvosklike. Dijagnosticirali su prelom orbite. 9 dana nakon udarca napravljena je repozicija i osteosinteza preloma zigomatične kosti lijevo i dna orbite lijevo gde su postavili PDS pločicu. Prošlo je tačno 2 meseca od operacije i još imam dvoslike prema dole. Dvoslike su se delomično smanjile nakon operacije. Zanima me koliko vremena treba da dvoslike nestanu i dali će uopšte da nestanu? Kako se smanjuju dvoslike? Od daljine prema blizini, od desna na levo ili nema pravila? Čemu služi PDS pločica i dali ona utiče na dvoslike? Pomažu li neke vežbe ili nešto drugo u smanjivanju dvoslika? Hvala i unapred zahvalan na odgovoru.
Apsolutno su vam potrebne vezbe za uspostavljanje pokretljivosti ocne jabucice. Naravno pod uslovom da je op.lečenje uradjeno korektno. Javite se nadleznom oftalmologu kako bi vam dao vezbe i obavezno idite na kontrolu kod nadleznog hirurga.