Tegobe u viličnom zglobu su vrlo neprijatne (pored čestog bola pacijenti se žale i na „puc...
Dr Bojan Pejaković je specijalista maksilofacijalne hirurgije u Novom Sadu sa višegodišnjim iskustvom u radu sa pacijentima, zaposlen u Klinici za maksilofacijalnu hirurgiju Kliničkog centra Vojvodine. Tokom specijalizacije, osim onkologije i traumatologije, posebno se posvetio dijagnostičkom ultrazvuku regije glave i vrata, završivši prestižnu “Jugoslovensku školu ultrazvuka” i više kurseva kontinuirane medicinske edukacije (KME) u zemlji i inostranstvu.
U svakodnevnoj praksi dr Pejaković obavlja:
- hirurške intervencije u regiji glave i vrata,
- lečenje povreda vilice i lica,
- rekonstruktivne operacije nakon trauma i tumora,
- dijagnostički ultrazvuk glave i vrata,
- estetske i funkcionalne korekcije maksilofacijalnog područja,
- oralne i maksilofacijalne biopsije.
Simptomi i stanja zbog kojih se pacijenti najčešće javljaju:
- bol, otok ili hematomi lica i vilice,
- deformiteti lica nakon trauma,
- otežano otvaranje usta ili problemi sa zagrizom,
- promene ili tumori u regiji glave i vrata,
- otežano gutanje ili govor,
- povrede zuba i okolnih struktura.
Dr Pejaković pristupa svakom pacijentu sa posebnom pažnjom, kombinujući dijagnostičke metode i individualizovane terapijske planove, sa ciljem očuvanja funkcionalnosti i estetike lica, uz kontinuirano praćenje rezultata i edukaciju pacijenata o nezi i rehabilitaciji.
Pregled kod dr Bojana Pejakovića možete zakazati putem Stetoskop.info sajta ili pozivom na broj 063/687-447.

Poštovani, Imam jako loše i zapuštene zube. Krenuo sam da ih rješavam, izvadili su mi tri zuba u donjoj vilici na desnoj strani, postupak vađenja zubi nije bio bolan i rane su ok. Sutradan osjetio sam jaku bol u desnom uhu, zujanje i kuckanje u uhu i bol u vratu. Poslali su me na odjel ORl u bolnicu, gdje su mi pregledom utvrdili da mi je iskočio zglob, dali su mi terapiju, da jedem samo meku hranu i tople obloge. Nakon 15 dana bio sam na kontroli, stanje se još više pogoršalo, imam nesvjesticu, bolove u kostima donje i gornje vilice, ne mogu otvarati puno usta, imam grčeve i osjećaj da se zglobovi raspadaju, edem sinusa, i upalu ždrijela. Rečeno mi je da bi bilo najbolje da sve zube izvadim odjednom, kako bi prije stavio proteze i išao na fizikalne vježbe. Da će se jedino tako stanje smiriti. Bio sam kod stomatologa, pregledao me i rekao da tu terapiju ispijem do kraja i da dođem. A stanje se baš ne popravlja. Pa sam Vas htjeo pitati da li Vi radite vađenje zubi u općoj anesteziji?
javite se na pregled, pa cemo sve utvrditi