Tegobe u viličnom zglobu su vrlo neprijatne (pored čestog bola pacijenti se žale i na „puc...
Dr Bojan Pejaković je specijalista maksilofacijalne hirurgije u Novom Sadu sa višegodišnjim iskustvom u radu sa pacijentima, zaposlen u Klinici za maksilofacijalnu hirurgiju Kliničkog centra Vojvodine. Tokom specijalizacije, osim onkologije i traumatologije, posebno se posvetio dijagnostičkom ultrazvuku regije glave i vrata, završivši prestižnu “Jugoslovensku školu ultrazvuka” i više kurseva kontinuirane medicinske edukacije (KME) u zemlji i inostranstvu.
U svakodnevnoj praksi dr Pejaković obavlja:
- hirurške intervencije u regiji glave i vrata,
- lečenje povreda vilice i lica,
- rekonstruktivne operacije nakon trauma i tumora,
- dijagnostički ultrazvuk glave i vrata,
- estetske i funkcionalne korekcije maksilofacijalnog područja,
- oralne i maksilofacijalne biopsije.
Simptomi i stanja zbog kojih se pacijenti najčešće javljaju:
- bol, otok ili hematomi lica i vilice,
- deformiteti lica nakon trauma,
- otežano otvaranje usta ili problemi sa zagrizom,
- promene ili tumori u regiji glave i vrata,
- otežano gutanje ili govor,
- povrede zuba i okolnih struktura.
Dr Pejaković pristupa svakom pacijentu sa posebnom pažnjom, kombinujući dijagnostičke metode i individualizovane terapijske planove, sa ciljem očuvanja funkcionalnosti i estetike lica, uz kontinuirano praćenje rezultata i edukaciju pacijenata o nezi i rehabilitaciji.
Pregled kod dr Bojana Pejakovića možete zakazati putem Stetoskop.info sajta ili pozivom na broj 063/687-447.

Poštovani, imam pitanje vezano za jezik. Naime, nakon porodjaja su mi se pojavile naslage na jeziku koje menjaju boju u zavisnosti od hrane koju jedem, kao da je čupava sredina jezika i tu je najtamnija boja jer pijem crnu kafu, pa pretpostavljam od toga. Koristila sam čistač jezika i hidrogen nakon redovnog pranja zuba. Pušač sam i pijem kafu. Ovo traje par meseci, malo bude bolje pa se opet vrati. Kada guglam, po simptomima bih rekla da je u pitanju crni dlakavi jezik koji bi trebalo da je bezopasan. Radila sam bris jezika, nije ni bakterija ni gljivica. Sta mi savetujete tj. da li to moze da bude simptom nekog ozbiljnijeg zdravstvenog stanja? Puno pozdrava!
Postovani, izvinjavam se na zakasnelom odgovoru, obzirom da sam bio na putu.
Tesko je izjasniti se bez detaljnog pregleda.