Tegobe u viličnom zglobu su vrlo neprijatne (pored čestog bola pacijenti se žale i na „puc...
Dr Bojan Pejaković je specijalista maksilofacijalne hirurgije u Novom Sadu sa višegodišnjim iskustvom u radu sa pacijentima, zaposlen u Klinici za maksilofacijalnu hirurgiju Kliničkog centra Vojvodine. Tokom specijalizacije, osim onkologije i traumatologije, posebno se posvetio dijagnostičkom ultrazvuku regije glave i vrata, završivši prestižnu “Jugoslovensku školu ultrazvuka” i više kurseva kontinuirane medicinske edukacije (KME) u zemlji i inostranstvu.
U svakodnevnoj praksi dr Pejaković obavlja:
- hirurške intervencije u regiji glave i vrata,
- lečenje povreda vilice i lica,
- rekonstruktivne operacije nakon trauma i tumora,
- dijagnostički ultrazvuk glave i vrata,
- estetske i funkcionalne korekcije maksilofacijalnog područja,
- oralne i maksilofacijalne biopsije.
Simptomi i stanja zbog kojih se pacijenti najčešće javljaju:
- bol, otok ili hematomi lica i vilice,
- deformiteti lica nakon trauma,
- otežano otvaranje usta ili problemi sa zagrizom,
- promene ili tumori u regiji glave i vrata,
- otežano gutanje ili govor,
- povrede zuba i okolnih struktura.
Dr Pejaković pristupa svakom pacijentu sa posebnom pažnjom, kombinujući dijagnostičke metode i individualizovane terapijske planove, sa ciljem očuvanja funkcionalnosti i estetike lica, uz kontinuirano praćenje rezultata i edukaciju pacijenata o nezi i rehabilitaciji.
Pregled kod dr Bojana Pejakovića možete zakazati putem Stetoskop.info sajta ili pozivom na broj 063/687-447.

Postovani, Postavljen mi je most od sest vezanih krunica na gornjih sest zuba. Jos nije trajno zacementirano, dok se ne vidi da li je sve u redu, medjutim ono sto me brine to je sto krunice na trojkama, leze tik uz desni, i nema nikakvog zazora, niti mogu opipati gornje rubove tih krunica, ali nad jedinicama i dvojkama, postoji zazor, tacnije jasno mogu napipati ivice krunica, blagim dodirom noktom kaziprsta. Citala sam da krunice moraju leci uz desni u potpunosti, ili nesto malo ispod desni, pa me ovo cudi. Kako je kod trojki potpuno leglo, a kod dvojki i jedinica,postoji prema desnima taj razmak, zazor, kako god...Nije mi jasan odgovor mog stomatologa, da se to vec odavno tako radi, da ne sme da ide pod desni, jer moze ne znam sta da osteti, ali onda bi tako valjda trebalo da bude kod svih sest krunica, a ne nad trojkama bez zazora, a kod jedinica i dvojki jasno izlozene ivice krunica, koje znaci, ne idu ni do desni a kamoli ispod. Molila bih vas za objasnjenje ovakve situacije, jer sumnjam da prilikom nalivanja keramike preko cirkonijuma, nesto jednostavno nije jednako, odnosno ravnomerno uradjeno prema desnima. Bojim se da li i kakve posledice to moze imati po delove zuba pri desnima dakle, koji nisu do kraja pokriveni krunicama. Radi se o rastojanju od cak jednog milimetra...Da li se prosto ne priznaje greska, ili su se tokom brusenja i celoj intervenciji prosto desni nad pomenutim zubima vise povukle nagore, i da li ce se vremenom malo spustiti?... Unapred puno hvala na Vasem odgovoru.- Zabrinut pacijent.
Krunice se u najvecem broju slucajeva rade tako da idu pod desni, kako bi zub bio potpuno pokriven. Razlika koju navodite je posledi ca brusenja, gde je tehnicar ispratio linije koje mu je dostavio stomatolog prilikom otiska. Da li to valja ili ne, ne mogu se izjasniti bez pregleda.