Tegobe u viličnom zglobu su vrlo neprijatne (pored čestog bola pacijenti se žale i na „puc...
Dr Bojan Pejaković je specijalista maksilofacijalne hirurgije u Novom Sadu sa višegodišnjim iskustvom u radu sa pacijentima, zaposlen u Klinici za maksilofacijalnu hirurgiju Kliničkog centra Vojvodine. Tokom specijalizacije, osim onkologije i traumatologije, posebno se posvetio dijagnostičkom ultrazvuku regije glave i vrata, završivši prestižnu “Jugoslovensku školu ultrazvuka” i više kurseva kontinuirane medicinske edukacije (KME) u zemlji i inostranstvu.
U svakodnevnoj praksi dr Pejaković obavlja:
- hirurške intervencije u regiji glave i vrata,
- lečenje povreda vilice i lica,
- rekonstruktivne operacije nakon trauma i tumora,
- dijagnostički ultrazvuk glave i vrata,
- estetske i funkcionalne korekcije maksilofacijalnog područja,
- oralne i maksilofacijalne biopsije.
Simptomi i stanja zbog kojih se pacijenti najčešće javljaju:
- bol, otok ili hematomi lica i vilice,
- deformiteti lica nakon trauma,
- otežano otvaranje usta ili problemi sa zagrizom,
- promene ili tumori u regiji glave i vrata,
- otežano gutanje ili govor,
- povrede zuba i okolnih struktura.
Dr Pejaković pristupa svakom pacijentu sa posebnom pažnjom, kombinujući dijagnostičke metode i individualizovane terapijske planove, sa ciljem očuvanja funkcionalnosti i estetike lica, uz kontinuirano praćenje rezultata i edukaciju pacijenata o nezi i rehabilitaciji.
Pregled kod dr Bojana Pejakovića možete zakazati putem Stetoskop.info sajta ili pozivom na broj 063/687-447.

Poštovani, Lečim se od hipertireoze, pijem lekove za istu i propranolol za tahikardiju. Imam veliki strah od stomatologa tj. anestezije, uvek me uhvati panika srce jako brzo lupa, preznojavanje, malaksalost. Strah sam navukla jer sam poslednje dve intervencije kod stomatologa imala jako lupanje srca od anestezije i sad više ne mogu da se opustim. Zanima me da li će me boleti vadjenje korena sedmice u donjoj vilici sa Lidokain anestezijom, zub me ne boli i nije pod upalom!? To Vas pitam zato što sam zadnji put vadila sedmicu u gornjoj vilici sa jakom upalom, sa Lidokain anestezijom i bolelo me je do onesveščivanja. Od Lidokain anestezije nemam ubrzan rad srca. Hvala unapred na odgovoru. Srdačan pozdrav
bol koji ste imali pri vadjenju gornjeg zuba je sto je bilo upale i tada anestezija ne deluje. Trebao vas je upozoriti na to nadlezni lekar. Ako nema upale, nece biti ni bola nakon aplikacije anestetika