1. Lečenje urinarne infekcije

    Pitanje broj: #163417

    Naime, nisam u mogucnosti zbog daljine da odem kod svog izabranog doktora, te sam otišla kod privatnika. Razlog odlaska: peckanje i bol pri mokrenju, osecaj tezine u stomaku. Odradjene analize: urinokultura i vaginalni i cervikalni bris Rezultati: Klebsiella-enterobacter spp (u urinu: 780.000, u vag/cerv brisu: mali broj) - dostavicu nalaz i u prilogu. Propisana terapija: Ciprocinal 500mg dva puta dnevno - pet dana, macmiror vaginalete - deset dana. Nakon navedenog da sačekam 5 dana, pa da ponovim analize.

    Naime, kada sam pre par godina imala poveći broj ešerihije koli, secam se da sam pila par tura antibiotika, te da sam tek onda radila kontrolne testove. Sad sam u dilemi da li je dovoljno samo pet dana antibiotika, iako znam da su ovi antibiotici jaki. (plašim se da se neću izlečiti samo od jedne ture, te da ću bespotrebno raditi testove više puta, te gubiti i vreme i novac).

    Molim za Vaše misljenje, da li je dovoljna propisana terapija da bih se izlečila? Takodje, ako mislite da nije, molim za odgovor da li bih nakon ovog antibiotika trebala da sačekam par dana, pa da onda krenem neki drugi, ili bih trebalo odmah bez pauze da pijem neki drugi antibiotik.

    Odgovoreno: 17. 08. 2019.
    • Pauza nije preporučena, jer tako postoji velika verovatnoća da se razvije otpornost bakterija.

      Uzimajući u obzir vašu situaciju, da niste u mogućnosti da blagovremeno posetite izabranog lekara, i da postoje finansijska ograničenja oko korišćenja potrebnih zdravstvenih usluga, daću vam preporuku za terapiju:

      Umesto pet dana, CIPROCINAL 500 mg koristićete 7 dana (na 12 sati po jednu).

      Osmi dan ćete uveče, pred spavanje, nakon što ispraznite bešiku, popiti MONURAL (fosfomicin), jednom j jednoj dozi, jednu kesicu od 3 grama u 150 ml vode.

      Budite bez brige, ovo je više nego dovoljno da izlečite infekciju.

      Tokom cele terapije koristite probiotike, najmanje 2 sata posle antibiotika, i dodatnih 3 dana.

Komentari na pitanje: #163417

    • Alergican sam na Penicilin. Da li mogu Eserihiju koli da lecim sa Palitreksom? Hvala.

    • Poštovanje, imam urinarnu infekciju E coli >100.000/ml. S obzirom na to da sam alergična na Penicilin, sulfate i da mi se ne preporučuje ciprofloxacin (koji mi je urolog prepisao), alergolog mi je predložio Monural i da ga ponovim nakon 7 dana. Da li će to biti dovoljno za izlečenje? Najlepše hvala.

    • Da li od ciprocinala moze da steze i gusi u grudima i vrtoglavica?

    • Nikola Ruso 07. 05. 2023.

      После 2 кутије, 20 ком ципроцинала, печење после мокрења. да л да наставим са узимањем?

    • Da li monural može da se koristi kao profilaksa na kraju antibiotske terapije palitrex 2x2 (10 dana), pa panklav 2x1 (7 dana). Imam česte urinarne infekcije ( konkretno ešerihiju, preko 500000/ ml) . Imala sam u avgustu, pila antibiotike, radila kontrolnu urinokulturu, sve je bilo dobro, u novembru ponovo upala sa ešerihijom, opet terapija antibioticima. Ovo mi je treća upala ove godine i tako je već par godina. Pitam za monural, zato što mi je priijateljica rekla da je urolog njenoj će

    • Ivana Maslovaric 17. 06. 2022.

      Imam infekciju urinarnog trakra uvek mi se to dogodi kad mi padne imunitet. Urinukulturu nisam stigla da uradim jer sam imala uzasno peckanje i bol pri mokrenju da sam na svoju ruku pocela antibiotik BAKTRIM pijem i PALISEPT I FEMABIOTIK kao probiotik. Da li bi bi smela uzeti MONURAL cula sam da je to dobro jer bojim se da mi se opet ne vrati infekcija. Hvala

    • Imam ucestalo mokrenje I pecenje radila urinokulturu nije bilo nicega pila hemomicin I opet isti simptomi

    • U roku od tri nedelje mi se ponavlja cistitis prvi put lecen Marocen antibiotik pet dana posle dve nedelje se vracaju tegobe pritisak ucestalo mokrenje i osecaj pecenja Oba puta urinokultura nisu izolovane bakterije a ja opet dobijam od doktora da sad uzimam Ciprocinal sedam dana i Naturaplex uz nejga Evo drugi dan Ciprocinal pijem i imam utisak da mi je Jos veci pritisak u besici Molim vas za misljenje

    • Imam krv u mokraci a pro tom znam da imam kamencice u bubregu,Koji antibiotik bi mogla piti