1. Cardiopirin i Aspirin razlika - kada piti?

    Pitanje broj: #16834

    Poštovani,
    neurolog mi je prepisao Cardiopirin 100 mg jedanput dnevno. Kada ga je najbolje piti? Ponekad mi se čini da mi ovaj lek smeta. Osećam kao da mi je kliker u srcu i brže se zamaram. Probala sam i Aspirin 100, pa isto. Više mi odgovara pola Febriceta običnog da popijem, ali neurolog insistira na Cardiopirinu. Šta da radim? Koja je razlika između Cardiopirina i Aspirina?

    Odgovoreno: 11. 12. 2008.
    • Poštovana,
      Mada istraživanja kažu da Cardiopirin najviše štiti kada se popije u večernjim satima, rezultati su slični. Bitno je redovno ga uzimati bez prekida. Od njega se ne možete zamarati. Febricet nije zamena Aspirinu, prema tome nema antiagregacioni efekat. Cardiopirin i Aspirin su jedan te isti lek samo drugih proizvodjača. Pozdrav

Komentari na pitanje: #16834

    • Imao sam totalno uklanjanje prostate zbog raka. lekar mi je preporučio da u dužem periodu pijem andol proktet. Da li mogu da ga pijem svaki drugi dan?

    • Da li ima razlike između Aspirina i Midola? Imam proširene vene.

    • Koja je razlika između lekova Cardiopirin - Aspitin Protekt 100? Hvala.

    • Poštovani,

      Molim vas da mi kažete da li Aspirin protect ili Cardiopirin mogu se uzimati preventivno za starije osobe oko 70 godina?

      Hvala i pozdrav.

    • Драги, реци ми, Cardiopirin = Cardioaspirin? Да ли обично узимате лек пре спавања? Бољи или лошији Cardiomagnyl ?

    • Doktor mi je isključio CardiopirinAmlopin i Propafen a uveo Propanolol i ampiril ...a ja imam proširene vene ..da li smijem na svoju ruku da pijem i dalje Cardioprin.

    • Maja Stojanovic 14. 12. 2021.

      Dete od 2 ipoo godine prelezala covid. D dimer je 1.03. Da li sme da koristi nesto zbog povecanog d dimer?

    • Ebo vas sajt 300 pitanja= 1 sturi odgovor. Ne razumem svrhu postojanja istog

    • Dobar dan,povišen mi je ddmer 770,pijem aspirin 100 jednu dnevnu ali mi ne pomaze,da li mogu drugi lek da pijem da se smanji ddmer?hvala

    • Postovani, pijem aspirin 75mg, nebigal 2,5mg, fluoksetin 20mg, lorazepam 5mg i lyriku 600mg i jod i mg i fe sumece tablete Interesuje me da li ovi lekovi mogu izazvati interakciju. Unapred hvala

    • Od skoro umesto aspirin protekt, doktor mi je prepisao Midol. Uz njega pijem i kardio vitamin. U koje doba dana se preporučuje uzimanje ovih lekova?

    • Meni se javila alergija na andol i kardiopirin. Da li postoji zamena leka u ovom slucaju?

    • Da li Cardiopirin pomaze u oporavku od Covid 19? (zbog zgrusavanja krvi) I u kojoj kombinaciji lekova i vitamina nije štetno uzimati?

    • Postovani, sta se moze dogoditi ukoliko se popije vise kardiopirina nego sto je prepisano?
      Pijem cardiopirin od 75mg jedbom dnevno, ali mislim da sam ga danas popila dva puta za kratko vreme? Sta da radim? Imam 31godinu,58kg. Uz to pijem i propranolol ujutru i uvece i elice i ksanaks ujutru. Unapred hvala

    • Postovani.imam povisen krvni pritisak,pijem tritace lek a proletos sam dehidrirao pa tek bakon 15 dana na preporuku lekara sam poceo da unosim vece kolicine tecnosti i stanje se stabilizovalo,ali su ostale posledice,zujanje u glavi i pistanje u usima,pa me zanima dali bi mogao da pijem preventivno cardiopirin,hvala!

    • Postovani , da li pijenje cardiopirina 75mg moze da izazove ubrzani puls? Pio sam jednu kutiju bez lekarske preporuke, a srcanih tegoba nemam, bar da mi je poznato. Imam prosirene vene pa sam iz tog razloga poceo da uzimam

    • Postovani, pijem ujutru prexanil combi i pola nevotensa, posle podne prexanil od 5mg i u toku dana po potrebi cardiTipin. Tenutno sam bolesna od virusa i dr. Mi je dao corasp ili cardiopirin interesuje me dali da izbacim cardipin da li je to isto ili im je samo naziv slican. Hvala

    • lortedana tasic 22. 11. 2013.

      Prvi put koristim ovaj lek, uzela sam bez recept, i trazila sam u zamenu za midol za cirkulaciju, dal valija koristiti ovaj lek ili u opste da ne pocnem? Hvala vam puno. Pozdrav.

    • Dali koriscenje cardiopirina 100 mg moze da izazove mucninu u zelucu i nagon za povracanje, kao i nagon za wc? Ja ga koristim kratko, tj par dana dok sam bio u bolnici na pregledima i vec drugi dan kuci, i sad mis e zadnji dan pojavila mucnina i nagon za povracanje, i muka mi je na hranu.