1. Osećaj nelagodnosti posle jela

    Pitanje broj: #139212

    Mislim da imam neki poremećaj u radu crevnog sistema. Najbolje se osećam kada sam gladna, ako izuzmemo nelagodnost koju osećate kada ste gladni. Creva mi se najbolje osećaju kada su prazna. Čim jedem, nije bitno šta je u pitanju, odmah osećam neku težinu u stomaku i nadutost. Što se tiče nekih bolesti, mislim da ih nemam obzirom da sam pre godinu dana bila na kolonoskopiji, ultrazvuku i rađen mi je FOB test i sve je bilo ok. Inače ove probleme imam vec 2-3 godine. Sve ove analize nisu rađene zbog ovog problema konkretno, već kao deo regularnih preventivnih kontrola sa obzirom da mi je majka umrla pre 23 god od raka debelog creva i tada je imala 31 god. Pošto su svi rezultati u redu, a ja i dalje imam probleme, da li spadam u grupu ljudi koja treba da živi od vazduha, pošto se jedino tako osećam dobro?

    Odgovoreno: 03. 08. 2015.
    • Teško vam je dati pravi savet. Kako ste nedavno uradili brojna ispitivanja (laboratorijske analize, endoskopske preglede i kliničke preglede etc) i praktično svi nalazi su bili zdovoljavajući, pokušajte da promenite načih ishrane, kretanja i životnih navika u savetu s dijetetičarem.