Postovani jako sam zabrinuta jer mi na korenu jezika imaju kao neke bubuljice, zanima me sta je to. Neki mi kazu da je to normalna anatomija jezika ali ja se plasim da nisu slucajno kondilomi? Saljem vam i sliku! Molim vas odgovorite mi sto je pre moguce! Hvala unapred!

    Odgovoreno: 16. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Bilo bi neodgovorno da postavljamo dijagnozu na osnovu fotografije, s obzirom da pregled stomatologa obuhvata jos komponenti. Hpv odnosno kondilomi se ne javljaju narocito cesto u usnoj duplji, ali ukoliko ste nesigurni ili ste imali rizicne seksualne odnose, najbolje je da posetite strucnjaka, stomatologa ili dermatovenerologa i da se obavi pregled. Ukoliko ste vec bili na pregledu i misljenje doktora je da je to normalna anatomija jezika, zaista mislim da nema razloga za brigu.
      dr alesandra skundric

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #48286

    • Imam samo pitanje do curu sa slikom, zanima me kako si prosla? Posto iste te i mene su se pojavilke na jeziku, i kod mene ista stvar, pa ako zewli cura mi reci kako je prosla sa njime, posot sam i ja jako zabrinut, unapred hvala. . . . . .