1. Prelezana toksoplazmoza pre trudnoce

    Pitanje broj: #154254

    Poštovani, u 4. sam mesecu trudnoće, uradila sam test na toxoplazmozu, igg je 123 (ref vrednost <0, 8) , a igm 0. 21 (ref vr. <1). Jasno mi je da sam je preležala, ali nije mi jasno kada, tj. koliko davno, da li je moguće na osnovu rezultata da je to bilo skoro, u toku trudnoće? Kod doktorke idem tek za dve nedelje. Hvala unapred na odgovoru.

    Odgovoreno: 20. 01. 2019.

Komentari na pitanje: #154254

    • Prelazala sam toxoplazmozu u trudnoći, prije nekoliko godina,sad bi opet da zatrudnim da li postoji rizik da je opet dobijem u ovoj trudnoći?