1. Jačanje imuniteta

    Pitanje broj: #149906

    Poštovani,

    Stalno imam problem sa padom imuniteta. Pokušala sam sa mnogim suplementima iz apoteka ali imam utisak da mi ne pomažu, a umorna sam od njihove upotrebe. Molim Vas za neki savet i preporuku nekog prirodnog leka.

    Hvala

    Odgovoreno: 31. 01. 2017.
    • Poštovana,

      Pokušajte da ojačate svoj imunitet na prirodan način. Imunitet možete poboljšati zdravom i raznovrsnom ishranom sa puno voća i povrća, kao i redovnim umerenim fizičkim aktivnostima. Pijte puno tečnosti. Ne zaboravite da je dovoljan unos proteina takođe neophodan za zdravo funkcionisanje organizma, zato ne izbegavajte meso. Od suplemenata možete redovno uzimati vitamine od kojih su najbitniji vitamin A, vitamin C i vitamin E, u prvom redu C. Međutim, možda bi multivitaminski preparati bili od veće koristi, probajte sa dražejom Protektina ili Oligogala jednom dnevno.