1. Vanmaterična trudnoća

    Pitanje broj: #160593

    Poštovanje,

    Zbog izostanka ciklusa i pozitivnog kućnog testa na trudnoću, otišla sam na ultrazvuk. Uočen je plod, CRL 4.7mm kao i srčana radnja. Po ciklusu i plodu sam trudna 6 nedelja i 1 dan. Doktorka je prilikom pregleda uočila neku promenu unutar levog jajnika.

    Tu promenu je opisala kao 'CL 9mm'. Na moje pitanje šta je to, odgovorila je da može biti ili vanmaterična trudnoća ili žuto telo. Te me je uputila da uradim beta hcg. Ona iznosi 46.589.

    Mene zanima da li to sve ipak može biti normalna trudnoća, ili pak sve ukazuje na heterotopičnu trudnoću? I ukoliko je heterotopična trudnoća, da li postoje ikakve šanse da se odstrani ta vanmaterična, a da zdrav plod nastavi sa razvojem?

    Hvala Vam najlepše, veoma sam zabrinuta.

    Odgovoreno: 15. 01. 2019.
    • Poštovana, bez panike. Uredan Vam je nalaz jer su vrednosti beta hcg u granicama normale, a kod vanmaterične trudnoće po pravilu pokazuju niže vrednosti .

      Pozdrav,