1. Upotreba Gentokulin kapi za nos i oči kod beba

    Pitanje broj: #107156

    Poštovani,

    Moj sin ima 19 meseci i ima problem sa upalom grla i curenje sekreta iz nosa. Pročitao sam da detetu nikako ne treba davati Gentokulin kapi za nos. Pedijatar mu je upravo to prepisao za nos. Sada stvarno ne znam šta da radim.

    Odgovoreno: 27. 10. 2012.
    • Poštovani,

      Gentokulin kapi su kapi za oči i uši ali nikako za nos. Ako je sekret gust i žuto-zelene boje najverpovatnije se radi o bakterijskoj infekciji i potreban je antibiotik. Takođe da bi se olakšala eliminacija sekreta, potrebno je detetatu dati lekove koji razređuju sekret kao što je fluimucil prah ili acc sirup. I treba dete učiti da izduvava nos.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #107156

    • Dobar dan, devojčici od 4 godine krenule su sline žuto zelene. Šta dati? Imamo problem s imunitetom IgG su mnogo niski. Svakih nepunih mesec dana krenu sline pa pređe u kašalj i tako svakog meseca pije antibiotik i koristi inhalacije. Zanima me pošto je pulmolog rekao da se izbegava upotreba antibiotika zbog IgG, kako sprečiti dalju komplikaciju, kako zaustaviti sline? Grlo i pluća su dobri.

    • Poštovanje, imam hronični sinutitus i ne može me zaobići nijedna prehlada i veoma jake upale sinusa. Zapravo, moj problem je što ne mogu da bukvalno izbacim sekret iz nosa. Godinama mi je tako. Sve sam probala i alternativnu medicinu i kod ORL išla i ništa se nije rešičo. Molim Vas za savet, pomoć, šta i kako da izduvam nos više, onako ljudski! Hvala🥹

    • Poštovani zanima me koliko kapi Gentokulina se koristi kod beba od 40 dana?

    • Moj brat nema nikakvog sekreta ..bris ždrela je čist..a bris nosa ..ceo izveštaj je sa oznakama S i I ( piše nešto osetljiv )..ali on non stop izgleda kao da mu je nos zapuše...šta mislize