1. Pancef u lečenju upale uha

    Pitanje broj: #95166

    Poštovani,

    Imam problema sa ušima, pre oko više od nedelju dana imao sam upalu oba uha, pa sam pio Panklav 2x1 i i Olynth kapi 3x1. Ali sada kada pričam kao da mi glas malo odzvanja u glavi, i malo slabije čujem na desnom uhu. Na papiru što mi je prepisana terapija sa Panklavom i Olynth kapima, odma ispod piše i ako sa ovom terapijom ne bude pozitivan ishod da uzmem Pancef tablete, ili šta već, nisam mogao ni dobro da pročitam. Sad me zanima Vaše mišljenje koju terapiju da počnem, ili šta već treba povodom ovoga?

    Odgovoreno: 23. 02. 2012.

Komentari na pitanje: #95166

    • Poštovani, imam problem sa ušima. Tačnije, sa desnim uhom, napukla mi je bubna opna davno, ali čujem i dalje. Problem je u tome što čim dođu hladni dani, ja ne čujem ili me boli uho nekad i oba stanja istovremeno budu, kada stavim kapu iz uveta počne da mi curi neka limun zeleno žuta tečnost i ume biti neprijatnog mirisa po nekad. Šta raditi sta koristiti da se to reši, koristio sam ranije kapi neke, ali nisu pomagale. Doktor mi je rekao da se čuvam vode, nikako voda u to uho ne sme da dopre.

    • Dobar dan, boli me iza levog uveta kad gutam. Šta bi trebalo da pijem?

    • Zoran Merković 23. 01. 2023.

      Pozdrav. Imam cestu upalu oba uha. Ne u isto vreme. Zuji mi u uvetu i pulsira. Pijem Antibiotik i onda prodje. Imam cestu upalu sinusa vec godinama, ali se za mesec dva opet vrati. Sta da radim? Hvala.

    • Dobar dan vec par puta mi se desava da dobijem upalu uveta sta da radim koje lekove mogu da koristim hvala puno

    • Poštovanje Imam obostranu gnojnu upalu uha. Nemam nikakvu bol, ali mi se gnoji. ORL u gradu gdje živim je na GO i vraća se za 20 dana Konsultovao sam se sa doktoricom koja je trenutno u penziji i preporučila mi je PANCEF 500mg, 2x1 prvi dan, pa po 1 dnevno Moram da naglasim da mi nije prvi put i da mi se s vremene na vrijeme, usljed kupanja u jezeru javlja ovaj isti problem, a imam i uske ušne kanale Šta mi je djelati Unaprijed hvala

    • Na moru sam i zabolelo me uvo evo dva dana, sad me bol probudi, kad zevam boli me i kad gutam taj levi krajnik. Sta da uzmem kao prvu pomoc dok ne dodjem kuci a to je za 9 dana. U Cg sam. Hvala.

    • Poštovani, već tri meseca imam bol u dubini uva i kao osećaj da mi je mutno u glavi. Uradila sam magnetnu rezonancu glave i zaključak je- zapaljenske promene desnog nastavka mediastinuma temporalne kosti. Zamolila bih Vaš za mišljenje kako dalje lečiti. Unapred zahvalna

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 02. 03. 2012.

      Postovani, clarinase koristite 5 do 10 dana i nikako duze. Vezbicu radite 100 puta dnevno tj. Neogranicno ali bez velikog naprezanja jer u pocetku vazuh nece ulaziti u usi ali kasnije hoce. Pozz

    • Koliko dana da ih koristim, i koliko puta dnevno da radim to kao vezbicu neku?