1. Kašalj iz dušnika

    Pitanje broj: #125852

    Poštovani,

    Imam uporan dugotrajni kašalj iz dušnika, kao da moram da iskašljem neki sadržaj kapljice ili šlajm iz dušnika. Ispljuvak mi je proziran, penušav i ne mnogo lepljiv i gust. Preko dana manje, a noću u ležećem položaju na leđima stalno imam neko iritiranje, grebanje i svakim udahom nagon za kašljem. Preko noći mi se osuši grlo toliko da peče i opet taj prokleti kašalj. Kada jedem, naročito zrnastu hranu često sa vazduhom bude uvučena i neka mrvica u dušnik pa opet kašalj i kijanje do iznemoglosti. Ne znam šta mi stvara te svakodnevne probleme. Za ovih desetak godina koliko traju problemi, tri puta sam bila na kompletne analize i ispostavilo se da je sve u redu, pa je dijagnoza na nervnoj bazi.  Od analiza sam radila analizu krvi, rendgen pluća i pasaža jednjaka, alergološki test, ultra zvuk i krvnu analizu štitne žljezde, bris grla i nosa i spirometriju. Sem biljnih sirupa, meda, i propolisa nisam imala nikakvu terapiju niti pijem išta od lekova. U porodici nemam nikoga sa sličnim problemima. Pušila sam kratko ali već 25 god sam nepušač, imam sada 58 god. Molim Vas da mi odgovorite da li po mom izlaganju možete da zaključite šta je to što mi stvara toliko problema i može li bronhoskopijom da se proveri? Koliko sam ja pročitala mislm da imam ili neko proširenje dušnika ili epiglotis ne zatvara u potpunosti dušnik. Moguće da je od dugotrajnog i čestog kašlja iz dušnika epiglotis da tako kažem razlabavljen. Da li je to moguće i ima li leka mojim problemima?

    Odgovoreno: 02. 03. 2014.

Komentari na pitanje: #125852

    • Postovani, Pre tri meseca sam bila prehladjena, imala sam jak kasalj i od tada mi se konstantno pojavljuje suvi kasalj, stane neko vreme, pa se ponovo vrati. Poslednjih par dana i kad se nasmejem, tera me na kasalj. Radila sam ukupan IGE u krvi, nalaz je uredan, a treba da uradim i alergo test, pa me zanima da li postoji mogucnost da imam alergiju na nesto, a da je IGE uredan? Eos u krvi je takdje uvecan, treba da bude manje od 6, a kod mene je 10,2. Ostali parametri u krvi su dobri. Hvala puno.

    • Postovani, Pre tri meseca sam bila bolesna i od tada imam ceste nagone za suvim kasljem koji se povuce, pa se pojavljuje ponovo. Lekar sumnja na alergiju, ali danas sam uradil ukupan IGE u krvi i uredan mi je. Da li postoni mogucnost prisustva alergije ukoliko je ige uredan? Takodje mi je povecan EOS cija je vrednost 10,2. Ostali parametri krvne slike su uredni.

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 08. 04. 2014.

      Poštovana, moj vam je savet da uradite isto što i prethodni pacijent dakle da se javite pulmologu na pregled. Srdačan pozdrav

    • Imam dugotrajni kasalj vec mnogo godina i ja sama neznam koliko je samo znam da se nisam toliko marila. . . U pocetku kad je poceo taj kasalj bila sam kod lekara on me nije tako ozbiljo pregledao i prepisivao mi neke tablete i nije i proslo od toga e posle sam sama pocela da si kupujem samo kako bi se izlecila razne tablete i nije mi prestao prosle su mnogo godine vec sam pocela i da se gusim od taj kasalj i stomak me boli kad kasljem tresem se gubim snagu neznam sta da radim ovako nemogu vise pokusavam na biljne nacin da ga zaustavim malo se umiri i opet si krene dal neko je patio tako ja molim da mi neko pise sta da uzimam bicu puno zazvalna na vas odgovor