1. Jaka glavobolja zbog devijacije nosnog septuma

    Pitanje broj: #158716

    Već duže vreme imam veoma jake i učestale glavobolje koje su sve češće. Počinju nakon budjenja i traju ceo dan. Prati ih začepljen nos sa suvom sluznicom, a smeta mi boravak u zatvorenom prostoru ili prevozu kada skoro uopšte ne mogu da dišem na nos. Glavobolja je u predelu čela ili potiljka uz tup bol ili pritisak u području očiju, češće desnog oka. Lekovi protiv bolova skoro pa nemaju nikakav efekat. Neurološki nalazi su uredni, oftalmološki takodje, a orl pregledom je ustanovljena devijacija septuma, a ct snimkom glave polip na desnom maksilarnom sinusu veličine oko 17 mm. Jedina terapija u zadnjih 6 meseci je bio antibiotik i antibiotske kapi koje nisu dale nikakva poboljšanja. Evidentno je da će biti potreban hirurški zahvat, ali svaki pregled specijaliste čekam mesec i više dana, a bol je nepodnošljiv. Da li je moguće da navedeni problemi uzrokuju ovako jake i česte glavobolje? Da li preporučujete da se obavi još nekakav pregled ili dijagnostička procedura, pošto su i liste za hiruršku intervenciju jako duge?

    Odgovoreno: 16. 08. 2018.
    • Skener sinusa bez pregleda nije dovoljan da se donese zaključak u čemu je problem u vašem slučaju. Ono što mogu da vam savetujem je da ujutru uzmete sprej momensa 1 x 2 spreja u svaku nozdrvu (naizmenično desna nozdrva pa leva pa opet desna pa leva, da sluzokoža upije sprej) i kasnije u toku dana rhinosinn za opravak sluzokože nosa 3 x 2 spreja, takodje naizmenično. Za odluku o eventualnoj operaciji potreban je pregled.