1. Curenje gnoja iz uha

    Pitanje broj: #89879

    Poštovani,

    Imam problema sa usima i to već par godina. Prvo je počelo levo uvo da mi curi i da znatno slabije čujem na njemu a posle toga i desno. Sluz koja curi je mutne boje, menja miris vremenom i nije ista na oba uva. Na pregledima u Zaječaru su mi rekli da je upala srednjeg uha i da imam otvor u gornjem delu bubne opne i to na oba uva a uz to i tvrde da jedno sa drugim nije povezano. Išao sam na preglede i stalno su me gledali na mikroskopu i čistili sluz aspiratorom. Davali su mi razne antibiotike ali nijedan nije imao efekta osim da malo ublaži curenje. Stanje se samo pogoršava i sve mi više curi sluz iz ušiju pa čak osećam da imam problema i sa sinusima i da se oseća miris i veća je gustina prilikom izduvavanja nosa. Predložite mi kako i gde da krenem sa lečenjem kako bih sačuvao sluh i zalečio to za uvek.

    Odgovoreno: 08. 11. 2011.
    • Poštovani,

      Ako sam dobro razumela, kod Vas postoji rupa na bubnoj opni što znači da se radi o hroničnoj upali srednjeg uva (stalno curenje nekog gnoja). Za takav problem jedino trajno rešenje je operacija uva odnosno timpanoplastika koja će da sačuva sluh na postojećem nivou odnosno sprečiće dalje propadanje sluha. Što se sinusa tiče bilo bi dobro da uzmete neki antibiotik širokog spektra u toku 10 dana (Sinacillin ili Panklav).

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #89879

    • Moja ćerka je dobila panklav za upalu uha, ali ne deluje uopšte. Uho joj je začepljeno i ima temperaturu. Da li je potrebno promeniti lek?

    • Dete od dve godine ima upalu oba uha. Iz uva mu curi neki sekret. Vrlo teško mu možemo dati antibiotik, pljuje ga. Šta nam predlažete i koliko je opasno to curenje iz uva?

    • Danijela Djakovic 31. 05. 2023.

      Molim vas za pomoć, zuji mi iz uveta i zuji vec tri meseca. Kazu upala srednjeg uveta, tri meseca pijem antibiotike i nista.

    • Postovani. Imamo problem sa detetom 11 godina ima.Curi mu uvo vec godinu dana povermeno iz pocetka je curelo i braon i zuto i belo kao gnoj uradili smo mu bris i imao je neku mokracnu bakteriju,jako se osecalo i vremenom to smo izlecili.Sad imamo problem da mu uvo curu svakih mesec dana,ukjucimo terapiju kapi Cetraxal svaki dan po 5 kapi i Kanesten na strajfnu par dana i sve se smiri mesec dana i opet se pojavi curenje.Isli smo kod doktora i ustanovili su da bubna opna ima rupicu 3 milimetra koja ne zarasta mesecima.Uradili smo skener glave i na skeneru se primecuje navodno da ima holesteatum koji doktor ne vidi na pregledu i nista ga ne navodi da to ima,dete dobro cuje nema bolove sve dobro osim povremenog tog curenja bele tecnosti samo kao gnoj koja nema miris isteze se onako.Molimo vas sta nam preporucujete.Dokor nam je na institutu preporucio da se ipak urad operacija da se vidi sta se desava unutra.

    • Poštovani,moj sin je imao upalu uha. Međutim,tek u bolnici je dr to otkrio. to se ponovilo, sada ima zapušen nosić. Brine me to sto sam primetila da ispod desnog uveta ima udubljenje i da nije srazmerno glavi desno i levo uho. Sta da radim?

    • Imao sam problema sa uvom. Curelo možda jednom godišnje ili jednom u dve godine. Od malih nogu su mi preporučivali operaciju, timpanoplastika. Na kraju pristanem i uradim. Sve je bilo do ro 5 godina, onda je počela agonija. Počelo je sve češće da curi, vrmenom je počela i krv da curi. Na pregledu dr kaže da je sve u redu sa bubnom opnom. Antibioticima zaustavim curenje ali posle nekog vremena krene ooet i opet i tako stalno u krug. Na pregledu nakon saniranja curenja dr kaže da je bubna oona odlična. Ne znam kako da rešim ovaj problem koji je i veći posle operacije. Uvo mi curi češće nego što ne curi. Pokajao sam se što sam ga ikada operisao. Da li imate neki predlog za mene? Srdačan pozdrav, Nebojša

    • Silvija Tapai 02. 11. 2022.

      Postovanje...bila sam vam pisala vec 7 oktobra....decak dve godine od sep.ima problem s usima...od oktobra se leci vadili bris ima bakteriju msm da je stafilikoka u pitanju (Staphylococcus aureus)... koristili smo pancef 20 dana i nista nije pomoglo...i kapi za usi antibiotski ali opet nista...i jako mu se gnoji uvo belo isporali mu uvo i izaslo nesto belo...kad mu se opet to stvorilo u uvu on place i boli ga...onda sam sama ispirala toplom vodom sa blagim pritiskom spricem i izadjemu isto tako belo sivo crnkasto kao cepic...na pregledu su rekli da slabije cuje da mu je srednje uvo puna sekreta na oba uva...vise mi nisu dali da pije sirup antibiotik pancef..vec samo da duva balon vezbe da radi tako do sledece kontrole 7.nov. sve mi se cini kao da mu taj gnoj izjeda sluzokozu i budu tragovi krvi na vati kad mu cistim usi od gnoja kako mi ke doktorka rekla kako to da radim.. ja va molim da mi odgovorite sto pre moguce....plasim se da to nije opasno i da mu mozda bubna opna nije ostecena...rekli au mi da cekamo dva do tri meseca i ako lecenje ne uspeva da ce operisati treci krajnik...jos jednom vas molim za odgovor i savet sta da radim da bi mu oblazila uvo da mu sluzokoza ne unistava jer dolazi do malo tragova krvi...hvala unapred s postovanjem... Beba

    • Imam dete od 2 godine (decaka).. jako mu se maste usi u sept.sam mu stavila malo hidtogena drzilo oko 2-3 min i izaslo cepic...posle toga je stalno prstecem tresao uvo desno...dok 30 sep.sam primetila da se zali daga boli to desno uvo...i primetila sam da mu je sve belu unutra uvo i crno...odvela dr.ga..3.okt..dali sirup pancef i bruden..a 4.vadili bris desnog uva i cekamo rezultate...medjutim danas i juce strasno mu curi tecnost iz uva providna i ispod uva ima neka guglica iskocena...jako sam uplasena nzm sta je to...da nije upale neke zlezde i da nije opasno...inace nema temperaturu i veseo je..a raste mu i petice zubici...hvala unapred na odgovoru jako sam.zabtinuta...

    • Postovanje, interesuje me da li ste resili problem, posto se i ja mucim godinama vec, isti simptomi, sekret i par operacija