Poštovanje, da li se može zakazati pregled/konsultacija sa rezultatima kod Vas? Hvala unapred

    Odgovoreno: 11. 12. 2020.

Komentari na pitanje: #175599

    • Poštivani doktore, Pre godinu dana su mi dijagnostikovani hiv i hep b, terapija truvada+tivicay je posle 6 meseci dala rezultat, status mi je od tada undetectable, poslednji put pcr pre 3 meseca na hiv i hep B je bio ispod granica detekcije, CD4 950. Vec 2 meseca imam problem sa crevima i dijarere. Rezultat fekal kaloprotektina pre 2 meseca je bio 1300. Uradio magnetnu abdomena i tankog creva, kolonoskopiju i gastroskopiju sa biopsijama zidova creva i zeludca i nista nisu pokazale,, sve je uredno. Pre mesec dana sam otkrio da sam pozitivan na sifilis. Primio sam 3 x peniclin G 2,4 mil jedinica svakih 7 dana, Pre 2 nedelje sam ponovio fekal kaloprotektin i bio je 300, stomak mi je bolje ali i dalje imam periode normalne stolice par dana i periode neobjasnjive dijareje dan dva, cak i u istom danu, prva polovina dana bude normalna stolica npr, posle losa. Takodje povecane su mi limfne zlezde na vratu. Moje pitanje je da li fekal kaloprotektin i stanje moze biti povezano sa sifilisom ( kontrolni test tpha i vdrl cu uraditi sledece nedelje da vidim da li se smanjuje ) ili sa mojim stanjem HIV+ ( mada sam na terapiji i ispod nivoa detekcije) ili nesto drugo. Do sada lekari ne uspeju da pronadju objasnjenje i uzrok. Sledece nedelje cu uraditi ponovo analize: tpha,vdrl, pcr hiv i hep b, kaloprotektin, cd4. Dodatni problem je sto je na infektivnoj gde se lecim vanredno stanje usled COVID-a i sto radim sve privatno , ali tesko pronalazim uskostručnog lekara za kompetan slučaj (salju me od jednog do drugog,..) Hvala puno unapred