Dobar dan!!!Interesuje me kakva je to bolest giht i kako se leci???? Hvala unapred

    Odgovoreno: 05. 05. 2007.
    • To je poremećaj metabolizma purina, zbog čega dolazi do hiperprodukcije i povećanog izlučivanja mokraćne kiseline urinom. Ona se taloži u zglobovima (gihtični artitis), raznim tkivima - bubrezima i dovodi i do nastanka konkremenata. Javlja se kao primarni giht ili u sklopu drugih sindroma(bolesti). Lečenje ovebolesti je u domenu endokrinologa.