Imam 30 god. Pre dve godine prilicno me zaboleo levi testis. Dr mi je konstatovao prosirenu venu i rekoa mi je da je to npr. 60% kako zna da bude. Zvucalo mi je da je to malo ozbiljnije. Nakon toga nisam vise osecao jak bol ali sam povremeno osecao taj testis ali nikad neku veliku bol. Nakon nekog vremena i to je prestalo. Nisam otisao na operaciju niti sam otisao na spermogram itd. jednostavno sam posle tog pregleda prestao da se bavim tim problemom. Madjutim, ono sto je pocelo da mi se desava jeste da mi je erekcija postajala sve slabija tako da je danas nemam kada treba. Kada masturbiram ostvarim izvesnu, da kazem zadovoljavajucu erekciju ali to nije kao nekad. Nekada mi je bila dovoljna pomisao na devojku i seks pa da imam punu erekciju. Hteo bih da znam da li su prosirena vena i oslabljenja erekcija povezane tj. da li ta prosirena vena dovodi do moje erektivne nemoci? Unapred hvala

    Odgovoreno: 03. 04. 2008.
    • Prosirena vena i erektilna disfunkcija nisu povezane. Uzrok ovog poslednjeg moez biti posledica infekcije genitalnog trakta, sto moze i izazvati takvu bol u testisu. Potrebno je uraditi testove na infekciju, briseve uretre na bakterije, spermokulturu sa AB i proveriti postojanje iste u organizmu i naravno leciti.