imam stalne bolove u debelom crevu nekoliko meseci unazad.sada se javio visak sluzi i povevanje belih krvnih zrnaca u urinu sto navodi na neku upalu.lekar mi je prepisao dovicin 100mg 10 dana.pre svega ovoga imao sam problema sa zeludcom stalno podrigivanje sto je sanirano posle odredjenog vremena. da li je dovicin primeren posto znamo da postoji i znatna stetnost od strane antibiotika i dale postoji mogucnost da je bol iz debelog creva(kao unutrasnji hemoroidi)presla i na urinarne kanale odnosno besiku? hvala unapred

    Odgovoreno: 18. 03. 2008.
    • Ne postoji mogucnost prelaska bola sa debelog creva na urinarne puteve, ali postoji mogucnost nastanka nove infekcije urinarnog trakta. Dovicin je u nekim urinarnim infekcijama prihvatljiv,ali obicno ne dajem antibiotika pre nego sto se urade neki testovi na infekciju. Zbog problema se zeludcem, Dovicin moze da izazove i naknadna ostecenja , te predlazem da ukoliko niste poceli sa Dovicinom i ne uzimate, zbog moguce iritacije sluznice zeludca. dr vojinov