Postovanje doktore! Vec duze vreme ucestalije mokrim nocu i to po 4 puta  (zimi). Leti se to mokrenje svodi na gotovo ne vise od jednog, a cesce  ni jednom u toku noci. Inace u toku dana sam primetio da vise mokrim u  odnosu na predhodne godine bez obzira sto unosim skoro istu kolicinu  tecnosti u organizam. U poslednje vreme vise unosim ne gazirane sokove  sa navodno 52% voca kako pise na ambalazi nego vodu u organizam.  Peckanje prilikom mokrenja ne postoji, bolovi u predelu besike nisu  prisutni niti bilo sta tome slicno. Problem nekad i to sada cesto  nastane u toku polnog odnosa, gotovo da se izmokrim pre odnosa i da bi u  toku trajanja istog nakon 15-ak minuta osetio ponovnu potrebu za  mokrenjem. Nisam pusac, alkohol ne trosim, a u poslednjih 15 godina  cesto sam unosio gazirana ne alkoholna pica (pepsi i koka-kolu) i nakon  sto sam primetio to uucestalo mokrenje prekinuo sam sa unosom takvih  pica, ali i dalje je isto. Napominjem da sam kao mali dosta trpio da ne  idem u toalet a !  odlazio sam tek kada sam osetio peckanje u besiki. Sada to vise ne  radim, jednostavno cim malo osetim odmah u toalet. Savet.

    Odgovoreno: 23. 01. 2008.

    • Savet : testosi na infekciju (brisevi uretre na bakterije i  spermokultura). Terapije , pored antibiotika zavisi i od toga koliko  godina imate. Prostamol uno tbl 1 x 1 kao startna opcija, ne voziti  bicikli, cuvati se prehlade i tople kupke.   Savet dat , godine nepoznate.