Postovani, imam 21 godinu, vec dva mjeseca osjecam bol u predjelu   desnog    testisa. Bol je vise na dodir, napipao sam neki cvoric na desnom   testisu i    kanali su mi izgleda prosireniji nego na lijevom testisu. Sta je u   pitanju?

    Odgovoreno: 04. 01. 2008.
    • Bolovi u testisima mogu biti posledica upale istih ali i posledica  hronicne upale prostate kada se povremeno ta upala manifestuje bolom u  jednom ili oba testisa. Cvoric koji ste napipali moze biti samo  pripadajuca struktura na testisima ali moze biti i ozbiljnija stvar, te je  neophodan pregled urologa i UZ testisa. Prosirene vene se javljaju u 90%  slucajeva na levom testisu i mogu biti uzrok ostecenja spermatozoida.  Neophodan je uroloski pregled   dr Vojinov