Postovani doktori, u zadnjih dva dana poceo sam da osecam povremene, sevajuce polove u testisima. Oba su iste velicine, nisu oteceni, samo me povremeno jako zabole. Prvi put bol se javio nakon sexualnog uzbudjenja pri kome nije doslo do sexualnog praznjenja. . . Sportski sam veoma aktivan, ali u tom periodu nije bilo nikakvih fizickih aktivnosti. I tog dana sam nosio neke uske pantalone i gace, pa ne znam da li je to mozda imalo neki uticaj na moje zdravstveno stanje. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 10. 01. 2012.
    • Poštovani,
      Pri sexualnom uzbudjenju ako ne dodje do ejakulacije, dolazi do kongestije u prostati.
      pri tome se poveca pritisak u samoj zlezdi koji se prenosi na kapsulu prostate i okolne nervne
      zavrsetke koji preko semenovoda i nerava koji ih omotavaju daju refleksni osecaj bola u testisima.
      znaci, izbegavati kongestiju.
      druga mogucnost bola u testisima je i hronicno zapaljenje prostate kada se reflex bola na slican nacin kao kod kongestije prenosi na testise.
      o ovome pricamo ako nema zapalenja testisa i pasemnika koji takodjer idu sa jakim bolovima i otokom
      istih.