Postovani, pre nedelju dana mi je ustanovljeno condilomata acuminata penis balanopostitis uradio sam bris glansa, prepucijuma na bakterije, gljivice, hpv bris uretre na chlamydie mycoplasme ureplasmu bakterije, gonokok, urin na trichomonas na prepucijumu i glansu mi je nadjen staphylococcus aureus uradjen je antibiogram koji kaze: fusidic acid -osetljiv erythromycin-umereno osetljiv clindamycin-osetljiv ciproflocaxin-osteljiv trimetho/sulfa-osteljiv penicillin g- umereno osetljiv cefprozil-osetljiv u. Urealyticum i m. Hominis- -kultivacijom uzorka nije izolovana u. Urealyticum niti m. Hominis. Zanima me, mozete li mi vi prepisati najpogodniju terapiju za ovu bakteriju, i sta bi bila vasa preporuka za jacanje imuniteta. Kondiloma sam se resio u privatnoj klinici juce. Pozdrav -

    Odgovoreno: 21. 09. 2011.
    • Poštovani,
      Mozete koristiti ciprofloxacin a 0. 25 2x1 tab pet dana za izolovanu bakteriju.
      za jacanje imuniteta na prvom mestu pravilna ishrana a od suplemenata immunaid,
      sirup polinesian noni, virago /antivirotik / i xantho plus /antioxidans/.
      videti na www. Biobalance. Rs