Spermogram sam radio pa ne znam da li je u redu. Ako bi hteli da mi rastumacite. Sg koagulacija: normalna sg likvefakcija: 15 sg izgled: belicast volumen: 2, 5 ph: 8 broj spermatozioida: 57 x10 6/ml beoj spermatozoial: 142 x 10 6/vol progresivno pokretnih: 20% pokretni spermatozoidi: 10% nepokretni spermatozoidi: 70% leukociti: 10-12 eritrociti: 2-4 bleda scg normalne forme: 54% scg abnormalne forme: 46% unapred zahvalan, 1989 sam godiste

    Odgovoreno: 16. 09. 2011.
    • Poštovani,
      Smanjen je procenat pokretljivih spermatozoida.
      leukociti su poviseni.
      zakljucak: smanjena pokretlhivost je posledica prisutne infekcije koju treba istraziti i pravilno leciti.