Postovanje, obracam vam se s molbom da mi odgovorite na postavljeno pitanje: imao sam dijagnozu stenosis uretnare izvrsena je operacija urethrotornia interna, nakon operacije plasiran kateter eh 18, koji sam nosio 2 nedelje gde su se pojavile bakterije enterococus i proteus gde sam dobio antibiotik pnklav 625 3x1 10 dana i nakon toga nitroxolin forte tabl 3x1 10 dana. Na kontroli uradjena urino kultura i pronadjena e-coli 10 na 5 i promenjen mi je kateter ch 20 koji sam nosio 2 nedelje sa antibioticimaciprocinal tabl 500 mg 2x1 10 dana nakon toga nitroxocilin forte 2x1 10 dana. Posle toga plasiran mi je kateter 22 koji nosim, randjena urino kultura nadjena proteus mirabilis 10na 5 pijem od lekova nitroxolin forte 3x1 1 mesec, treba da se izvadi kateter za 7 dan. Receno mi je da ce mi raditi buziranje, i ako se dalje javi bakterija da ce me stacionirati u bolnicu pa vas molim da mi odgovorite sta je to buziranje i od cega se pojavljuju bakterije uporedno sam poceo da pijem cajeve. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 06. 07. 2011.
    • Poštovani,
      Ako ste na kateteru onda je normalno da imate razne bakterije pri pregledu.
      u principu se bakterioloski pregledi ne rade kod stalnog katetera.
      buziranje znaci dilatiranje-sirenje uretre sto se sprovodi kod stenoza uretre, pa i
      posle uretrotomije. Radi se obicno metalnim buzijama.