Duzno postovanje. . . Ustanovljeno mi je da imam manjak testosterona, prepisan mi je galenikin testosteron depo 250 mg na 2 nedelje. . . Zanima ma sledece, da li lek sluzi za stimulaciju testisa za pravljenje testosterona ili ima samo privremeno dejstvo. . . I zanima me da li pri normalnom stvaranju istog ukoliko se uzima u sportske svrhe remeti normalan rad testisa i kore nadbubrezne zlezde. . . Pozdravljam

    Odgovoreno: 09. 05. 2011.
    • Poštovani,
      Uzimanjem testosterona ne stimulisete testis na stvaranje testosterona vec vrsite samo nadoknadu.
      u tome morate biti oprezni/procitajte nezeljena dejstva/.
      uzimanje testosterona u"sportske svrhe", pogotovu nekontrolisano, ima velikog uticaja na rad sistema
      hipofiza-kora nadbubrega -polna zlezda/testis/. To je sistem koji radi na sistemu povratne sprege.
      tropini /stimulini/-hormoni hipofize /konkretno lh / stimulisu testise na lucenje testosterona.
      svako uplitanje u ovaj komplikovani sistem kontrole i regulacije testosterona moze dati brojne
      poremecaje i posledice.
      nadjite na internetu vezbe za povecanje nivoa testosterona sto je prirodnije od direktnog uzimanja
      istog.