Imam 25 godina, i molio bih za tumacenje spermograma - kolicina sp. U ejakulatu 5. 0 ml, konzistencija gusta, viskozitet rastegljiva, ph vrednost 7, 5. Mirkorskopski nalaz razredjenje 1/100, broj sperm. U i/ml 35 miliona, pokretljivost spermija dobra, progresivno pokretnih s 70% , pokretljivost spermija posle 1 sata 70% , ozivljavanje posle jednog sata nema, normlanih spermija 60% , patoloski oblici spermija 39% , nezrelih spermija 1% , celije u ejakulatu - spermije, celije sperminogeneze, leukociti. U dijagnozi pise oligozoospermija ii stepena.

    Odgovoreno: 05. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Oligodpermija je smanjen broj spermatozoida a kod vas ima 35 miliona
      sto je normalan broj. Spominjete i razredjenje 1/100 sto mi bas i nije jasno.
      logicno ako u razredjenju ima 35 miliona onda u nerazredjenoj spermi ima sto
      puta vise.
      zato vas molim da posaljete spermogram izvorno za lakse tumacenje, a ne da mi
      saljete prepis.