Počtovani, imam problem sa, očigledno, fimozom. Nemam nikakvih zapravo bolova, nemam ni medicinskih razloga sa obrezivanje, nemam infekcije, masturbacija je totalno ok ali zato imam problem u sexu. Nemam bolova, ali je osećaj pomalo neugodan. Kako imam viška kožice, cak mi je i problem prirodno i normalno navući kondom. U sexu bez kondoma, vise sam skoncentrisan na sam taj problem nego na sam čin sexa, jer ne mogu da se opustim, nelagodno mi je, teško doživljavam orgazam jer imam osećaj kao da mi se penis zapravo muči. Molim vas recite mi, da li je obrezivanje jedino rešenje? Da li je bolno, koliko traje oporavak? Takodje sam zabrinut za sam izgled mog penisa nakon obrezivanja i kada ću moći da nastavim - tj. Da imam potpuno normalne i bezbolne sexualne odnose? Hvala.

    Odgovoreno: 24. 08. 2010.
    • Poštovani,
      Svaka plastika koze prepucijuma pa i circumcizija su relativno lake intervencije,
      kako za doktora, tako i za pacijenta.
      oporavak je lak i brz i nema razloga zbog te intervencije da se traumirate i
      stresirate.