Pre osam dana sam uradio operaciju varikocele koja mi je dijagnostikovana na levom testisu kada sam se javio urologu zbog povremenog tupog bola u mosnjama. Nisam radio nikakavo snimanje ultra zvukom, vec je pregled isvrsen napipavanjem, i sem toga nisam izvrsio nikakve druge analize (sem standardnih za anesteziologa) . Operacija je po recima doktora trajala sat vremena, jer nije mogao da pronadje venu, ali je ipak jednu podvezao. Posle operacije javio se sledeci problem. Leva polovina butine na levoj nozi kao i jedan mali deo na stomaku ispod rane (rana je duzine dobrih 6cm) su mi potpuno neosetljivi na dodir, a oko tog umrtvljenog dela boli i pece. Kada na taj deo stavim led, ne osecam hladnocu, ali toplota s druge strane pojacava taj osecaj pecenja. Inace operacija je radjena u opstoj anesteziji. Ova "oduzetost" je potpuno ista i posle osam dana, i vrlo je neprijatna, pa me zanima sta je u pitanju i da li je izlecivo i sta dalje da radim?

    Odgovoreno: 29. 04. 2010.
    • Poštovani,
      Nadam se da ce tegobe koje imati vremenom da se smanje.
      mozete uzeti oxymax/stabilizovani kiseonik/i stressmanagament tab.
      videti na www. Calivita-srb. Com