Postovani, moloim vas da mi protumacite nalaz spermograma. Moj muz ima slabu pokretljivost ali ovaj nalaz je jako los: likvefakcija >60' parcijalne konzistencija: sluzava zapremina 4 ph 8 broj 84 x10 000000000/l broj 336x10 000000/v progresivno pokretni 0, 01 odnosno 0, 02 pokretni 0, 35 nepokretni 0, 62 da li ovo ukazuje i na probleme sa prostatom i koje (ima i varikocelu, da li i ona moze da bude uzrok ovako loseg nalaza) ? Sta preporucujete, padutin ili proksid u ovakvom slucaju? Veliko hvala unapred!!!!!!!!!!

    Odgovoreno: 20. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Za sada ne preporucujem nista sem operacije varikocele i traganje
      za mogucom infekcijom. Uzgred da se urade i antispermatozoidna antitela.
      lecenje posle nalaza.