Poštovani! Imam 27 godina i problem s ponavljanjem uroloških infekcija. Prije 3 i pol godine imala sam prvu urinarnu infekciju, radilo se o streptokoku b. Nakon godinu dana, u urinu mi je pronadjena e coli 10 na 5. Nakon kure antibiotika ponovo se vratila i liječnica me tretirala profiulaksom - sinersulom 6 tedana. To je bilo prije tocno 2 godine. Bila sam dvije godine mirna i u 12. Mjesecu sam imala upalu bubrega uzrokovanu e coli 10 na 6. Tek 2 -3 dana prije upale i visoke temperature sam osjetila simptome, no teska upala me zahvatila prije rezultata urinokulture. Tretirana sam na zaraznoj dva dana s gentamicinom u injekcijama i kasnije sam nastavila 2 tjedna klavocina oralno. Bakterija se ponovo vratila nakon nekoliko tjedana, 10 na 5 i tad sam dobila 10 dana antibiotika. Ne mogu se tocno sjetiti kako se zvao, ali znam da se inace koristi 12 tjedana kao profilaksa. Uzela sam tako kratko antibiotik u dogovoru s liječnicom jer sam planirala pomoć potražiti kod hoemopata, s čim se i loječnica složila. Nakon antibiotika nastavila sam s homeopatskim lijekovima i e coli se nije vratila, ali mi jesad, ponovo nakon 2 mjeseca nađen enterokok sp 10 na 5 u urinu. Sad mi opet slijede antibiotici, ali uistinu ne znam što i kako dalje da radim. U periodima između antibiotika probala sam i s raznim čajevima i brusnicom. Naglasila bih da ne nosim tange, nikad ne hodam bosa, uvijek se prije i nakon seksualnog odnosa perem, pijem 3-4 litre vode dnevno i stalno idem na wc, ne trpim kad osjetim potrebu za uriniranjem. Perem vaginalno područje s acidosalus sapunom, uzimam vip premium probiotike svaki dan vec 2 i pol mjeseca, uzimam čak i betaglukan, zdravo jedem i vježbam i općenito se osjećam jako dobro. Ne mijenjam seksualne partenere, a i kad sam radila cervikalni bris, nije pronadjena nijedna bakterija. Nisam nikad imala nikakvih vaginalnih bakterija. Inace sam sklona problemima sa stolicom, ali ona je uredna kad uzimam probiotike. Možda bih još trebala spomenuti da imam ciste na bubrezima, na jednom promjera 2cm, a na drugom 2 od pola cm. Na ultrazvuku bubrega pokazale su se jedino ciste, nikako kamenac, mjehur je bio u redu. Sklona sam cistama, imala sam ih i na jajnicima pa sam dobila yasmin, no sad sam prekinula s kontracepcijom, ali tek 1. Mjesec pa su zasad još jajnici ok. Isto tako, prije dvije godine mi je temperatura neobjašnjivo porasla na 37, 2. Radila sam sve moguce pretrage, krv, hormone stitnjace, pluca, itd i sve je u redu. Lijecnici kazu da mi je sama od sebe porasla i da to nije neuobicajeno ni opasno. Radila sam pretrage i na rebru i na zaraznoj i receno mi je da jednostavno zaboravim na temperaturu, sto sam i ucinila. Molim vas za savjet, ne znam više što da radim i kome da se obratim!

    Odgovoreno: 14. 04. 2010.
    • Poštovana,
      Predlozio bih vam suplemente iz programa cvinternational. E. Coli je
      inace veliki problem i ona se tesko moze iskoreniti. Treba jacati odbranbene snage
      organizma i ne insistirati mnogo antibiotskim tretmanima sem u stanjima povisene
      temperature.
      ako ste zainteresovani za ovakav program onda mi se javite na moj e mail uz poziv na
      broj ovog pitanja.