Postovana, pre dve nedelje uradila sam urinokulturu i pronadjena je bakterija streptococcus agalactiae 80. 000/ml. Deset dana sam pila ciprocinal. Nakon toga ponovo sam uradila urinokulturu i sada je pronadjena bakterija enterococcus spp 80. 000/ml. Molim vas, da mi kazete sta je uzrocnik ove bakterije i koje antibiotike da pijem sada. Napominjem da sam alergicna na penicilin. Da li je pojava ovih bakterija uslovljenja padom imuniteta posto sam se porodila pre dva meseca?

    Odgovoreno: 06. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Ako nemate tegoba od strane moktacne besike i bubrega i jos ako dojite
      predlazem da ukinete antibiotike.
      pijte dosta tecnosti i cajeva. Uzimajte probiotika, omega 3 nezasicene masne kiseline.
      povremeno kontrolisite urin, sedimentaciju i krvnu sliku.
      pa ako zatreba javite se ponovo.