Poštovani, mom ocu je uspješno otklonjen maligni tumor bešike (i stepen, dg: neoplasma malignum vesicae urinariae) . Nakon toga je primio 6 vakcina bcg (oncotice) , da bi i dalje osjećao peckanje prilikom veoma učestalog mokrenja. Rečeno mu je da je dobio tbc bešike i data mu je terapija - 3 vrste tableta, od kojih jedne ne možemo da nađemo, niti su nam rekli da ima alternativnog rješenja. Riječ je o eutizon b6, ili izoniazid-u. Nema ni jedne ni druge nigdje. Možete li mi, molim vas pomoći po ovom pitanju, da me savjetujete za alternativnu tabletu koju bi mogao da pije. Pored ove, prepisan mu je još i rifadin i tableta protiv učestalog mokrenja (ne mogu da se sjetim naziva) . Hvala unaprijed.

    Odgovoreno: 20. 01. 2014.
    • Poštovana,
      Bsg vakcina oncotice koja sadrzi pticji tip tbc se ne preporucuje pacijentima sa
      pozitivnom ppd probom.
      izoniazid je tuberkulotik. Ako ga nema po apotekama, onda ga trazite po atd dispanzerima
      i klinikama za plucne bolesti.
      nije na odmet da porazgovarate i sa nekim pulmologom o potrebi
      anti tuberkulozne terapije posle instilacije besike sa oncotice vakcinom.

      bocokic dr ljubisa, urolog
      poliklinika "bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis