Postovani, moj problem je vezan za upalu prostate. Posto su mi se pre mesec i po dana pojavile tegobe u vidu ucestalog mokrenja, blagog peckanja i bolova u donjem delu stomaka, javio sam se urologu i nakon ustanovljene dijagnoze - prostatitisa, prepisana mi je terapija antibioticima. Prvobitne vrednosti su bile: psa = 15, free psa = 0. 61. Posle dvonedeljne terapije antibioticima, vrednosti su: psa = 7, free psa = 0. 39. Javio sam se urologu i produzena mi je terapija jos dve nedelje antibioticima. Voleo bih da mi izlozite svoje misljenje o tome, da li je u mom slucaju neophodna biopsija prostate i da li postoji opasnost od kancera prostate. . . I sta mi savetujete. Unapred zahvalan! Martin

    Odgovoreno: 23. 10. 2013.
    • Poštovani,
      Psa nije specifican marker samo za karcinom prostate.
      ovaj marker je cesto povecan i kod zapaljenskih procesa na urogenitalnim
      organima kao sto je najverovatnije slucaj kod vas.
      predlazem da posle antibiotske terapije nekoliko meseci uzimate biljne
      suplemente paraprotex, prostate power i probiobalance tablete.
      videti na www. Suplementi-srb. Com
      poliklinika"bocokic"
      nikoletine bursaca 8
      nis