Pozdrav, imam diagnozu azoospermia radio sam biopsiju i pokazala je da je sumlja na opstruktivnu azoospermiju. I isao sam na deferentivesiculografiju bill. I pokaze se progodnost lijevog ductusa deferens ubrizgavanjem kontrastnog srestva pod kontrolom rtg-a te opstrukcija desnog ductusa. Kontrast se oboji lijeva seminalna vezikula. I hteje osam da pitam dali postoji ikakva mogucnos da dodze do zaceca na bilo koji nacin ako moze da mi odgovorite. Hvala unaprjed veliki pozdrav.

    Odgovoreno: 08. 07. 2013.
    • Poštovani,
      Azospermija znaci da u ejakulatu nema niti jednog spermatozoida.
      ako je prohodan levi semevod onda bi u ejakulatu morao da se nadje
      neki spermatozoid pod uslovom da se u levom testisu prave spermatozoidi.
      ako je biopsija pokazala postojanje zrelih spermatozoida onda punkcijom
      iz testisa ili epididimisa mogu da se dobiju dobri spermatozoidi koji se
      mogu iskoristiti za van telesnu oplodnju.