Da li mozete da mi objasnite sta je to xyy hromozom i da li to utice na plodnost?

    Odgovoreno: 24. 03. 2013.
    • Poštovana,
      Covek normalno ima 23 para /ili ukupno 46 /hromozoma.
      polovina je nasledjena od oca a druga
      polovina od majke. Oni su nosioci gena koji determinisu sve nase osobine.
      poslednji par cine polni hromozomi.
      kod zene polni hromozomi su xx gde je jedan nasledjen od oca a drugi od majke.
      kod muskarca polni hromozomi su xy, gde je x nasledjen od majke a y od oca.
      u syndromu xyy postoji jedan y hromozom koji je visak tako da osobe koje nose taj hromozom
      imaju 47 hromozoma. Radi se o supermuskarcima koji najcesce slucajno otkriju svoje hromozomsko
      nasledje. Najcesce su plodni.
      o osobinama tih muskaraca se mozete informisati na internetu.