Potrebno mi je vase strucno misljenje: u maju radjena kurvatura penisa, tada uradjena i ligatura vena penisa i sekcija suspenzornog ligamenta. Postoperativno imao bolne nocne erekcije zbog kompresije penisa kobnim zavojem. Postoperativno posle nekoliko dana poceo teze da mokri, ako se napinje pri mokrenju jak bol iznad korena penisa. Mlaz pri mokrenju slabiji, ako prekine akt mokrenja ne moze opet da pocne mokriti. Zali se na bol u levom testisu, javlja se nakon ejakulacije i traje 2-3 dana, tada ima i bol levo od korena penisa ka preponi. Uroflow: qmax 16 ml/sec, srednji protok 8ml/sec, izmokrio 550ccm, rv 300 ccm; mokrio posle 10 minuta ponovo, qmax 15ml/sec, rv 72 ccm. Sta mislite da moze da bude u pitanju, zasto ne mogu od te operacije da se napnem da ubrzam mlaz, zasto me boli ako se napnem, i sta mislite da sve treba da se uradi od dijagnostika, jer cu morati da iniciram sta sve treba da se ispita. Hvala puno

    Odgovoreno: 27. 12. 2012.
    • Poštovani,
      Predlazem da ispitivanja pocnete sa urodinamikom na uroloskoj klinici vma beograd /dr kosevic/.
      tu bi trebalo da dobijete prave smernice za dalje ispitivanje i postupke.